TimTim

سایت خبر خوان

آیا امکان شناسایی محدوده طرح ترافیک در waze وجود دارد؟

شنبه 18 آبان 98 | 10:31 - virgool.io - 2
آیا محدوده طرح ترافیک در waze نمایش داده می شود و روش فعال کردن آن در...

اینکه محدوده طرح ترافیک در waze مشخص می شود یا نمی شود یکی از سوالات مهم و تکراری است که کاربران بسیاری در مورد آن سوال می پرسند. وقتی یک مسیریاب آن قدر در بین کاربران محبوب می شود، انتظارات از آن نیز بالا می رود. هیچ کس نمی تواند منکر کارایی بالا و عملکرد موفق مسیریاب ویز شود. انتخاب بهترین مسیر تردد در کنار بهترین زمان برای تردد تنها بخشی از قابلیت عالی مسیریاب ویز است. با وجود اینکه این اپ پرکاربرد عملکرد بسیار عالی و خوبی دارد، اما به هر حال انتقادهایی نیز به آن وارد است. یکی از این انتقادها در مورد شناسایی محدوده طرح ترافیک در waze است. همه ما می دانیم که تردد در محدوده طرح ترافیک باید با رعایت قوانین مربوط به این محدوده‌ها انجام شود. بنابراین وقتی مسیریاب ویز، مسیری را در تهران برای تردد مشخص می کند، باید در نظر بگیرد که در مسیر مشخص شده تردد برای تمام خودروها آزاد باشد.

اگر این اپ مسیریاب نتواند چنین کاری انجام دهد، باعث می شود که جریمه ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک برای راننده متخلف ثبت شود. لذا شناسایی شدن محدوده طرح ترافیک در waze یکی از الزاماتی است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. چنانچه به این نتیجه رسیدید که این مسیریاب به هیچ وجه محدوده‌های طرح ترافیک تهران را شناسایی نمی کند و مسیریابی خود را بدون توجه به ممنوعیت تردد در مسیرها و خیابان‌های خاص انجام می دهد، حتما باید به صورت دیگری این مشکل را حل کنید.


احتمال شناسایی محدوده طرح ترافیک در waze

در مسیریاب ویز، گزینه Navigation مربوط به تنظیمات مسیریابی ویز یا ناوبری است که با استفاده از گزینه‌های آن می توانید مسیریاب خود را تنظیم کنید. با فعال کردن گزینه Avoid freeways برنامه ویز مسیرهایی را که در آزادراه است، ممنوع می کند و مسیرهای آزادراهی را پیشنهاد نمی کند. با فعال کردن گزینه Avoid ferries برنامه ویز مسیرهای آبی مانند رودخانه‌ها را پیشنهاد نمی کند؛ با فعال سازی گزینه reduce difficult intersections مسیریاب ویز مسیریابی خود را از تقاطع‌های سخت و شلوغ دور می کند.

اکنون برای شناسایی محدوده طرح ترافیک در waze باید در منوی تنظیمات، ناوبری را انتخاب کنید و سپس به سراغ گزینه پرهیز از آبراه بروید. اگر منوی برنامه ویز انگلیسی است، به بخش Setting یا علامت چرخ دنده بروید و سپس navigation و در آخر avoid ferries را انتخاب کنید. در هنگام مسیریابی با زدن گزینه routes سه مسیر پیشنهادی وجود خواهد داشت، که در زیر هر مسیر Ferries یا tolls را نشان می دهد. ظاهرا این گزینه‌ها نشان دهنده طرح زوج و فرد و طرح ترافیک هستند.


با توجه به اینکه قابلیت و کارایی این بخش در یک مسیر غرب به شرق تست شده است، نتیجه به دست آمده نشان داده است که ظاهرا با فعال کردن این گزینه می توان محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در ویز را تعیین کرد. با این حال این موضوع هنوز به قطعیت کامل نرسیده است. به گفته یکی از کاربران هر قسمتی از محدوده راه که در ویز با نام آبراه مشخص شده باشد، محدوده دوربین های طرح زوج و فرد و هر قسمت از محدوده راه که با نام عوارض مشخص شده باشد، مربوط به طرح ترافیک است.

اگر محدوده طرح ترافیک در waze مشخص نشود، چه کار کنیم؟

در صورتی که حتی با اعمال تنظیمات بالا محدوده طرح ترافیک در waze شناخته نشد، تنها چاره ای که باقی می ماند این است که یا خودتان به خوبی محدوده‌های طرح اصلی ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا را بشناسید و وارد این محدوده‌ها نشوید و یا اینکه در کنار مسیریاب ویز از یک اپ خودرویی دیگر که این محدوده‌ها را می شناسد، کمک بگیرید. ما به شما اپلیکیشن فرمون را معرفی می کنیم.

فیک د

اپلیکیشن فرمون چگونه محدوده طرح ترافیک را شناسایی می کند؟

وقتی شناسایی محدوده طرح ترافیک در waze خیلی دقیق و یا خیلی حتمی و قطعی نباشد، بهترین کار این است که در کنار این مسیریاب، به دنبال برنامه دیگری باشیم که بتواند مانع از ورود غیر مجاز کاربران ترافیک به مناطق طرح ترافیک شود. ما به شما اپلیکیشن فرمون ایکس را معرفی می کنیم. این اپلیکیشن به عنوان یکی از بهترین و کاربردی ترین اپ‌های خودرویی که به صورت کاملا بومی برنامه نویسی و ساخته شده است، در هنگام ورود شما به محدوده‌های طرح ترافیک، هشدار می دهد و مانع از ورود شما می شود. البته به یاد داشته باشید که حتما باید در قسمت مربوط به دوربین‌های هوشمند، هشدارهای مربوط به طرح ترافیک را روشن کنید. پیشنهاد ما این است که حتما در کنار مسیریاب ویز، اپ فرمون را نیز نصب کنید و ببینید که در مسیرهایی که ویز برای تردد شما مشخص می کند، فرمون هشدار عدم ورود به شما می دهد یا خیر.

جمع بندی

کاربران عزیز در این سایت همواره تلاش می کنیم بهترین و کاربردی‌ترین روش‌ها را برای رفع نیازهای خودرویی شما ارائه دهیم. همواره تلاش کرده ایم که اطلاعاتی موثق و کاملا درست را در اختیار شما بگذاریم و اگر شک و شبه ای هم در مورد موضوعی داشته باشیم، صراحتا آن را با شما در میان می گذاریم. بنابراین لازم می دانیم که در مورد شناسایی محدوده طرح ترافیک در waze این نکته را به شما یادآوری کنیم که کاربران مختلفی در مورد عملکرد درست ویز در مناطق طرح ترافیک گزارش داده اند و کاربرانی هم بوده اند که از عملکرد این مسیریاب در شناسایی محدوده طرح ترافیک در waze راضی نبوده اند. لذا پیشنهاد ما این است که حتما خودتان تنظیمات پیشنهادی را انجام دهید و یک بار در مسیری که شخصا می دانید در محدوده طرح ترافیک است، این تنظیمات را امتحان کنید. همزمان هم از اپ فرمون استفاده کنید. به این ترتیب به خوبی می توانید به قابلیت و کارایی هر دو اپ در مورد شناسایی محدوده‌های طرح ترافیک پی ببرید. لازم می دانیم این نکته را نیز یادآوری کنیم که اپ فرمون به هیچ نهاد و سازمانی وابسته نیست، لذا برای ادامه حیات باید نقدینگی خود را خودش تامین کند. بنابراین با پرداخت درون برنامه ای این اپ هرگز تصور نکنید که چیزی را از دست می دهید؛ همیشه برای خرید باید هزینه صرف کنید. خرید یک کالای هوشمند با کیفیت نیز به هزینه نیاز دارد.


ویرگول,طرح ترافیک در waze,طرح ترافیک در ویز,طرح ترافیک,محدوده طرح ترافیک,