TimTim

سایت خبر خوان

پنجره دوجداره تهویه خودکار- طبیعی و کارامد از لحاظ انرژی

چهارشنبه 23 مرداد 98 | 00:30 - virgool.io - 6 -
مفاهیم تهویه انرژی که بر پایه پنجره دوجداره تهویه خودکار قرار گرفته اس...

مفاهیم تهویه انرژی که بر پایه پنجره دوجداره تهویه خودکار قرار گرفته است ،بهداشت هوای درونی بهبودیافته ای را برای انواع ساختمان ها فراهم می کند. در مقایسه با سیستم های تهویه سنتی ، انها گزینه بهتر و با مصرف انرژی بهینه تری برای تامین هوای تازه می باشند . هوا بدون فن و از طریق پنجره ها و تفاوت دمایی و اختلاف فشار باد مبادله می شوند.

سیستم تهویه پنجره ای: هوای سالم برای یک شرایط سالم درون ساختمانی

هوای با کیفیت کم و کهنه می تواند باعث سردرد ، خستگی و واکنش های الرژیک و دیگر چیزهای ناراحت کننده برای بسیاری از افراد شود . عایق گذاری بهتر در ساختمان های مدرن یا مبتکرانه به معنی انست که هوای تازه به سختی وارد ساختمان می شود و باعث می شود تا هوای درونی بدتر شود و منجر به الودگی و کثیفی هوا شود . راه حل در بسیاری از اینگونه موارد بسیار ساده است : تهویه طبیعی از طریق پنجره.

تهویه طبیعی یعنی : تهویه کوتاه و شدید-یا تهویه متناوب- بهتر از باز نگه داشتن یک پنجره دوجداره به صورت باز است. یکی از معایب تهویه دستی این است که نیاز به تلاش اگاهانه دارد. چه زمانی و چه مدت پنجره باز باشد چیزی شانسی است : به عنوان انسان ما هیچ سنسوری برای تشخیص هوای کم کیفیت نداریم.

بر خلاف ان ، سیستم تهویه قسمتی از تجهیزات فنی است که به طور اتوماتیک هوای بیرون را به اتاق های داخلی می اورد و هوای کهنه را بر طرف می کند . بستگی به شرایط خاص کل سیستم دارای سیستم کنترلی تهیه کننده هوای پاک و سیستم خروجی هوا می باشد. یک سیستم تهویه جریان هوای مورد نیاز را تامین می کند. اگر چه این نوع از سیستم کنترل تهویه خانگی هزینه های بالایی دارد چون انرژی زیادی مصرف می کند و نیاز به فضا و جا دارد. این سیستم ها هم چنین به مراقبت زیاد نیاز دارد برای مثال فیلتر باید به طور مرتب تمیز و تغویض شود . این سیستم ها هم در ساختمان های مسکونی و هم در ساختمان های عمومی مانند هتل ها و بیمارستان ها و غیره نصب شده و کار می کنند.

تهویه پنجره ای خودکار یک جایگزین جذاب می باشد

تهویه خودکار از طریق یک پنجره موتور دار یک جایگزین جذاب می باشد . برای مثال ، سنسورها مقدار دی اکسید کربن درون اتاق را اندازه می گیرند و به طور منظم پنجره دوجداره را باز و بسته می کنند . هوا از طریق اختلاف دمای طبیعی بین فضای بیرونی و داخلی و فشار باد مبادله می شود . در تابستان این تهویه پنجره ای شما را از شبی خنک مطمئن می کند . این فرم از تهویه بنابراین کیفیت هوای خوب پایدار را بدون وجود فن ها تضمین می کند و هم چنین خنکی را در طول شب را تامین می کند .

تهویه پنجره ای یک جایگزین مطمئن برای تهویه دستی پنجره ای می باشد. بر خلاف سیستم تهویه شما می توانید هرگونه تنظیمات مورد علاقه را روی ان اعمال کنید .

مزایای سیستم های تهویه پنجره ای خودکار

· هزینه خرید و نگهداری کمتر در مقایسه با تهویه ماشینی

· دوام اوردن : پنجره خودکار الکتریکی از سیستم های هوا کارامدتر هستند چون از منابع طبیعی استفاده می کنند

· راحتی: اتوماسیون کنترل فردی و قابل انعطاف را ممکن می کند

· کیفیت هوای داخلی: برای مثال ، از خرابی بر اثر رطوبت جلوگیری شده است

ضروریات :یک پنجره دوجداره با هدایت الکتریکی

پنجره ها با برق برای باز کردن و بستن خودکار از طریق تایمر کار می کنند . هر چند کارامدترین تهویه خودکار زمانی است که کنترل از طریق سنسورها صورت گیرد. یک مانیتور کنترل کیفیت هوای اتاق برای مدیریت پوزیشن پنجره دوجداره مورد نیاز است . کاربران می توانند به راحتی کنترل را در زمان تهویه خودکاردر دست گیرند .

تهویه خودکار به تنظیمات خاصی بستگی دارد:

فاکتورهای باز شدن پنجره کنترل شونده با سنسور

· دمای بیرونی و داخلی و تفاوت بین این دو

· قدرت باد و مسیر و شتاب ان

· دوره های استفاده : زمان های روز ، روزهای هفته و تعطیلات

· کیفیت هوای داخلی : رطوبت هوا ، CO2 ، VOC و دمای داخلی

اتوماسیون ساختمان که بر اثر تکنولوژی کامل کنترل ممکن شده است

تکنولوژی مدرن کنترل بهبودهای پایدار و منعطفی را فراهم از تهویه ، سرعت باز شدن و زمان تهویه بر مقیاس پنجره دوجداره را اجازه می دهد . این سیستم می تواند بر روی انواع سایز پنجره ها و عرض های باز شدن اداپته شود و بنابراین راه حل های مخصوص ساختمان را ممکن می کند . اگر ضروری باشد مدل پنجره GEZE IQ می تواند تقارن واقعی را تا چهار پنجره و دو درایو قفلی را ممکن کند .

"سیستم های هوشمند تهویه هوای ما در حال هموار کردن مسیری هستند که دوام و پایداری را در ساختمان های شخصی و جمعی زیاد می کند و مفاهیم ساختمان هوشمند مدرن را ممکن می سازد.

کنترل خودکار پنجره دوجداره برای تهویه می تواند با یک سیستم کنترلی ساختمان یکی شود که هم چنین سیستم های گرمایی ، نور ، الارم ها و دیگر چیزها را کنترل می کند .

شبکه هوشمند با کنترل مرکزی برای تهویه به خصوص در ساختمان های بزرگ مفید است چون دیگر نیازی است تا پنجره ها را به صورت دستی باز کرد . یک پروتکل ،فعالیت را کنترل می کند .

تکنولوژی پنجره دوجداره برای همه نیاز های شما

ویرگول,پنجره,درب,اتوماتیک,انرژی,