TimTim

سایت خبر خوان

پردرآمد ترین شغل های دنیا

شنبه 29 دی 97 | 14:37 - virgool.io - 29
شاید برایتان جالب باشد که چه شغل هایی در دنیا پر درآمد هستند یا تصمیم...


شاید برایتان جالب باشد که چه شغل هایی در دنیا پر درآمد هستند یا تصمیم دارید یه کسب و کار ایجاد کنید و به دنبال شغل پر درآمد هستید. با توجه به پیشرفت ها و نیاز اقتصادی اکثر افراد به دنبال یک بازار کار پر درآمد هستند .

امروزه یکی از فاکتور های اصلی در زمینه انتخاب شغل میزان حقوق یا درآمده حاصله از آن است اگر بخواهیم بهتر عنوان کنیم منظور از شغل پردرآمد شغل هایی هستند که درآمد آن ها بیشتر از 90 هزار دلار یا بیشتر از 200 میلیون تومان باشد البته این موارد در سمت های شغلی متفاوت هست .

اگر دنبال یک شغل پردآمد هستید مسیر رسیدن به آن را پیدا کنید چون هرچقدر هم به دنبال کار باشید اما انگیزه برای رسیدن به آن را نداشته باشید رسیدن به آن غیر ممکن است ما در اینجا هفت مورد از بهترین شغل های پر درآمد را به شما معرفی میکنیم .

1-مهندسی نرم افزار

در ردیف اول یکی از پردرآمد ها مهندسی نرم افزار هست طبق تحقیقات در ایالات متحده در سال 2018 درآمد تقریبی سالیانه بیشتر از 100 هزاردلار است در ایران هم در سال های اخیر توانسته بازار کسب و کار نسبتا خوبی کسب کند .

میزان حقوق این شغل بسته به میزار توانایی فرد از مبتدی تا حرفه ای میتواند متفاوت باشد ولی یک برنامه نویس حرفه ای تقریبا 300 ملیون تومان در سال می باشد .

2-دندان پزشک

یکی دیگر از پردآمد ها دندان پزشکی هست تقریبا تمام انسان های دنیا به دندان نیاز دارند و سلامتی دندان هایشان برایش مهم است البته بیماری های لثه و دهان یکی دیگر از کارهایی است که یک دندان پزشک انجام میدهد این شغل نتها در ایران بلکه در جهان هم محبوب است.

میزان درآمد بدست آمده در آمریکا تقریبا 125.600 هزار دلار در سال است که این درآمد در ایران رقم مشخصی ندارند در بعضی از رسانه ها درآمد سالانه یک دندان پزشک عمومی را 400 میلیون تومان را برآورد کرده اند .

پس اگر توانایی درس خواندن یا چند سال به عنوان دستیار کار کردن و سختی کشیدن های راه بهترین شغل برای شما دندان پزشکی هست .

3-وکیل

یکی دیگر از پردآمد ها وکالت هست شاید در نگاه اول بگویید وکیل های درآمد بالایی ندارد البته شاید شما درست بگویید اما در آمریکا یک وکیل با تجربه حدودا 3 سال درآمدی تقریبا 180هزار دلار در سال دارند که این درآمد در ایران سالیانه بیشتر از 300 میلیون تومان است .

4-پرستار

پرستاری یکی دیگر از شغل های پردرآمد هست که در آمریکا درآمد سالیانه یک پرستار 94 هزار دلار در سال محاسبه شده شاید فکر کنید که این موضوع در ایران متفاوت هست اما در ایران هم پرستاران درآمد خوبی دارند .درآمد ماهیانه یک پرستار در ماه میتوان از 3 تا 10 میلیون تومان باشد که بسته به سمت شغلی آنها متغیر است .

5-تعمیرکار اتومبیل

حتما راهتان به تعمیرگاه خورده است و در بعضی موارد با هزینه های بالایی روبرو شده اید تعمیرکار ها در روز حداقل 10 ماشین را تعمیر میکنند و طبق تحقیقات در آمریکا درآمد متوسط یک تعمیرکار در سال بین 80 تا 95 هزار دلار در سال می باشد .در ایران هم این رقم متغیر هست و حدودا میزان 200 تا 400 میلیون تومان در سال هست .

6- فوتبالیست

فوتبالیست ها در تمام جهان به عنوان پردرآمد ها معروف هستند برای مثال لیونل مسی در هفته 332 هزار پوند درآمد دارند حتی یک فوتبالیست ایرانی یک قرار داد یک میلیاردی برای یک فصل میبندد اما برعکس افکار عموم فوتبالیست بودن خیلی مشکل است .

7- متخصص زیبایی

متخصصان زیبایی هم درآمد بالایی دارند در آمریکا درآمد یک متخصص زیبایی 120 هزار دلار در سال است در ایران هم این درآمد بیشتر از 500 میلیون تومان است برای متال میتوان گفت یک عمل زیبایی بینی 8 تا 10 میلیون تومان هزینه دارند

پردرآمد ترین شغل های دنیا