TimTim

سایت خبر خوان

مدل کسب و کار اشتراکی (معرفی کتاب)

پنج شنبه 25 بهمن 97 | 12:37 - virgool.io - 38
در این نوشته کتاب جدید "مدل کسب و کار اشتراکی" از انتشارات آریاناقلم ر...

اُستروالدر نویسنده کتاب خلق مدل کسب‌وکار

مشتری را قلب هر کسب‌وکار و ارزش پیشنهادی را دلیلی بر برتری شرکتی بر شرکت‌های دیگر از دیدگاه مشتری می‌دانند؛
خلق مدل کسب و کار
خلق مدل کسب و کار

اما سؤال این است:

در بازار پررقابت و با تغییرات روزافزون، آیا همۀ مشتریان به یک اندازه ارزش ایجاد می‌کنند؟


خلق مدل کسب‌وکاری که در آن مشتریان پیوسته به آن کسب‌وکار برگردند و جریان درآمدی تکرارشونده‌ای ایجاد کنند یکی از راه‌های مؤثر تحقق و تداوم پیشرفت است و شاید مهم‌تر از آن روشِ ایجاد کسب‌وکاری است که بیشتر دارایی به شمار می‌رود تا کار.

جذب مشتریانی که، با پرداخت حق اشتراک ماهیانه یا پیش‌پرداخت، برای گرفتن منظم محصول یا خدمتی اقدام می‌کنند - که از این‌ به‌ بعد آنها را «مشتریان خودکار» می‌نامیم‌ - راهی مطمئن برای بهره‌مندی از درآمدی تکرارشونده و پیش‌بینی‌پذیر برای کسب‌وکار است.

automatic customer
automatic customer


جان واریلو، نویسندۀ کتاب مدل کسب و کار اشتراکی، اقتصاد اشتراکی (شیرینگ اکونومی) نوظهور را به‌مثابۀ فرصتی بزرگ برای کسب‌وکارهایی می‌داند که به‌خوبی واقف‌اند که «مشترکان» بهتر از «مشتریان»اند و می‌توانند با تبدیل مشتریان به مشترکان، جریان درآمدی تکرارشونده‌ای ایجاد کنند که درنهایت منتج به رشد و ارزشمندی آن کسب‌وکار شود.

مدل کسب و کار اشتراکی
مدل کسب و کار اشتراکی


نوشتار حاضر کتابی است دربارۀ کسب‌وکارهای مبتنی بر اشتراک. جان واریلو به‌واسطۀ نگارش اولین کتاب خود، تحت عنوان ساخته‌شده برای فروش، فرصت داشته است تا عمیقاً با دنیای کسب‌وکارهای اشتراکی آشنا شود و به اهمیت درآمد تکرارشونده در ساخت شرکتی باارزش و قابل‌فروش پی ببرد.

built to sell
built to sell

آنچه خوانندۀ کتاب مدل کسب و کار اشتراکی را از همان صفحات ابتدایی به خواندن بقیۀ کتاب ترغیب می‌کند شرح دادن داستان (و در بسیاری از موارد، پشت پردۀ) شرکت های صاحب‌نامی همچون واتس‌اَپ است.

نویسنده نشان می دهد که چگونه هر کسب‌وکاری، فارغ از اندازه و نوع صنعتش، این ظرفیت را دارد که با اتخاذ مدل اشتراکی مناسب و خلق جریان درآمدی تکرارشونده، مدل کسب‌وکار فعلی خود را بهبود دهد یا براثر این رویکرد شرکت کاملاً جدیدی راه‌اندازی کند.


کتاب مدل کسب و کار اشتراکی برای چه کسانی مناسب است؟

آیا با مسئله فصلی بودن مواجهید؟ با تقاضای پرنوسان چطور؟ آیا دائماً سعی می کنید برای فروش محصولتان با مشتری چانه بزنید؟ آیا موجودی کالای فاسدشدنی دارید؟ مدل کسب وکار اشتراکی می تواند استرس را در کسب و کار شما کاهش دهد و شرکت شما را ارزشمندتر کند.

اشتراک صرفاً در رسانه ها یا شرکت های نرم افزاری کاربرد ندارد. خواه استارت آپ باشید یا شرکتی بزرگ، خواه پیمانکار خانگی باشید یا تولیدکننده، محصول یا خدمت شما هرچه باشد، به هرحال برای کسب و کارتان مشترکان بهتر از مشتریان اند. شرکت های هوشمند با استفاده از مدل کسب و کار اشتراکی به ایجاد جریان های درآمدیِ تکرارشونده می پردازد.

وقتی این کتاب و نُه مدل ارائه شده در آن را می خوانید این سؤال ها را مدام از خود بپرسید:

  • چگونه از این مدل در صنعت من استفاد می شود؟
  • کدام بخش از این مدل در شرکت من کاربرد دارد؟
فهرست کتاب مدل کسب و کار اشتراکی
فهرست کتاب مدل کسب و کار اشتراکی


اگه دوست داشتید میتونید 20 صفحه اول کتاب مدل کسب و کار اشتراکی را از لینک زیر دانلود کنید

دانلود 20 صفحه اول

شبکه اکوموتیو, استارتاپ,کسب و کار,کتاب,کارآفرینی,بازاریابی,