TimTim

سایت خبر خوان

آداب پیشرفت در هزاره جدید

جمعه 23 آذر 97 | 22:37 - virgool.io - 38
از بدو خلقت، پیشرفت یکی از دغدغه های نسل بشر بوده. پیشرفت از نظر اجتما...


از بدو خلقت، پیشرفت یکی از دغدغه های نسل بشر بوده. پیشرفت از نظر اجتماعی، اقتصادی، قدرت، سلطه و امثال اینها، سرزمین هایی هستند که در طول تاریخ حضور بشر بر این کره خاکی، توسط انسان های جاه طلب در نوردیده شده اند.

در هزاره ای که در آن قرار داریم به لطف تلاش های قدمایمان اکثر جنبه های زندگی ما دچار تحولات مثبت فراوانی شده اند. اما در یک جنبه کماکان نیاز به پیشرفت شدید احساس می شود.

بالا رفتن از نردبان سازمان یکی از مهمترین دغدغه های کارمندان هزاره جدید است. به طوری که اثرات فراوانی در شئونات مختلف زندگی افراد گذاشته است، چه پیشرفت دهنده، چه پیشرفت کننده.

در این مطلب به آدابی اشاره می کنم که با توجه به تحولات جامعه بشری برای پیشرفت بیشتر به آنها نیاز دارید. این آداب و دستورالعمل ها معمولا بر روی مدیر مستقیم شما اثر خواهند داشت، اما در مواردی مشاهده شده در لایه های بالاتر سازمان نیز اثرات خوبی به جای گذاشته اند.

تایید کنید

تایید کردن فرد بالادست از بدو خلقت یکی از ابزارهای پیشرفت بوده و هنوز هم بسیار موثر است. در هر زمینه ای تایید کنید، تخصصی و غیر تخصصی، سیاسی، اقتصادی، آشپزی، فرقی ندارد. فقط نیاز است شما تایید کننده باشید.

سرکش باشید

مدیران عصر جدید بر خلاف اجداد خود از سرکشی لذت می برند. درست است که تایید کردن یکی از راههای مفید پیشرفت است، اما نگذارید مدیر بدون دردسر تایید شما را بدست بیاورد. سرکشی و طغیان داشته باشید، دعوا کنید، نظراتش را رد کنید، اما دست آخر تاییدش کنید. با این کار ارزشمندتر به نظر خواهید رسید.

سوال بپرسید

مدیران عصر جدید عاشق پرسش هستند. اما نه پرسش های سخت. پرسش هایی بپرسید که زیاد اذیتشان نکند. مهم تر از این فارغ از این که چه پاسخی می دهند، تاییدشان کنید. در هر زمینه ای از مدیرتان بپرسید. گویی اصلا تربیت نشده اید و او پدر مهربان شماست. بگذارید پدر بودن را با شما تجربه کند.

تولدش را فراموش نکنید

فراموش کردن روز تولد مدیران عصر جدید گناهی نابخشودنی است.

تولد همسرش را حتما فراموش کنید

مدیران عصر جدید از این که تولد همسرشان را تبریک بگویید اصلا خوششان نمی آید. مخصوصا در این شرایط به هیچ عنوان تولد همسر ایشان را تبریک نگویید: ایشان مرد باشند و شما نیز مرد باشید، ایشان خانم باشند و شما نیز خانم باشید.

تمجید کنید

این روش نیز یکی از قدیمی ترین و در عین حال موثرترین روشهای پیشرفت است. در همه حال از ایشان تمجید کنید. به طور مثال:

  • اگر ایشان دیر به جلسه رسیده اند بگویید: ببخشید که بین این همه مشغولیت به شما زحمت می دهیم و به جلسه دعوت می کنیم.
  • اگر ایشان دیر به شرکت می آیند بگویید: بمیرم که زحمت تمامی همکاران به دوش شماست و از زندگی شخصیتان مایه می گذارید.
  • اگر ایشان بد خط هستند بگویید: بدخط ها بدون شک باهوش ترین هستند.

و مواردی از این دست.

روش قطعی پیشرفت

کار نکنید. به همین سادگی. کار کردن بزرگترین خطری است که در پیشرفت شما وقفه ایجاد خواهد کرد. همان طور که گفته اند: املای نانوشته غلط ندارد. سعی کنید هیچ کاری انجام ندهید. اگر کاری کنید، قطعا احتمال خرابکاری نیز وجود دارد. کار نکردن کلیدی ترین روشی است که روشهای دیگر را نیز موثرتر خواهد کرد.

روش های دیگری نیز برای پیشرفت در هزاره جدید موثر واقع می شوند که در این مطلب مجال ارائه آنها نبود. انشاالله در زمانی مناسب مفصل ارائه خواهم داد.


آداب پیشرفت در هزاره جدید