TimTim

سایت خبر خوان

از بین بردن لک رنگ مو از روی فرش

پنج شنبه 15 آذر 97 | 17:26 - virgool.io - 9
می خوایم بدونیم رنگ مو رو چطوری از روی فرش کرم رنگ پاک کنیم؟ روش اول؛...

می خوایم بدونیم رنگ مو رو چطوری از روی فرش کرم رنگ پاک کنیم؟


روش اول؛ استفاده از «تینر»

لکه های رنگ مو بر روی فرش مانند هر لكه دیگری هر چه زودتر باید پاك بشن، چرا که با گذشت زمان این کار سخت میشه. میدونید که این جور لكه ها اگه روی فرش خشك بشن و مدت زیادی از ایجاد اونها بگذره، پاك کردنشون به مراتب سخت تر و حتی گاهی غیرممكن میشه. بهتره سریع و قبل از اینكه رنگ خشك بشه، تا اونجایی كه ممكنه رنگ رو با دستمال كاغذی بردارید. البته عجله هم نکنید که خرابکاری میشه.

در مرحله بعد، باید دقت داشته باشید که رنگ بیشتر روی فرش پخش نشه. دستمال كاغذی را به آرامی روی لكه بگذارید و تا زمانی كه دستمال رنگی را به خود جذب می كنه، این كار رو ادامه بدید. به خاطر داشته باشید، لكه رو با دستمال خشك بردارید. در اینجا استفاده کردن از دستمال مرطوب، باعث ثابت شدن رنگ روی فرش میشه.

پس به هیچ عنوان از دستمال مرطوب برای پاک کردن رنگ مو بر روی فرش استفاده نکنید؛ چرا که باعث ثابت شدن لکه رنگ بر روی فرش میشه.

پس از اینكه لكه رو تا جایی ممكن پاك كردید، مقدار كمی تینر یا تربانتین روی یك تكه پارچه یا دستمال بریزید و سپس دستمال رو روی لكه فرش قرار بدید. بهتر است برای این كار از پارچه سفید استفاده كنید تا مراحل پاك شدن لكه رو بهتر مشاهده كنید. بعد از پاك كردن لكه با تینر یا ترپانتین، آن تیکه از فرش رو كه به تینر یا ترپانتین آغشته شده، با مواد پاك كننده خوب و با دقت بشویید و کمی صبر کنید تا خشک شود، و سپس آونجا رو جارو كنید.


روش دوم؛ استفاده از «آب»، «سرکه»، «الکل» و «آمونیاک»

روش دوم خب خیلی حرفه ای تره و معمولا خیلی بهتر جواب میده. این روش مفصلا در وب سایت پرسش و پاسخ تخصصی لام تا کام پرسیده شده و پاسخ داده شده. بخونید و استفاده کنید.

از بین بردن لک رنگ مو از روی فرش