TimTim

سایت خبر خوان

آمریکا: پس از تخریب سلاح های هسته ای، تحریم های کره شمالی کمتر میشود

چهارشنبه 28 آذر 97 | 08:27 - timtim.ir - 187 -
یک سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات اخیر مقامات کره شمالی گفت که ادامه تحریم ها می تواند منجر به توقف مذاکرات بین دو کشور شود: لغو تحریم ها پس از کره شمالی غیر اتمی خواهد بود.
مقامات کره شمالی بمب اتم تحریم
، در روزنامه جمهوری اسلامی، روزنامه نگاران درباره روند مذاکرات با کره شمالی و نتایج دیدار رهبران سنگاپور در بهار سال گذشته خواسته اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، رابرت پلادنی، می گوید که ارتباطات بین دو طرف هنوز در حال انجام است و "ایالات متحده همچنان بر این باور است که تعهدات رئیس جمهور [دونالد] ترامپ و دبیر کل حزب کارگران کره شمالی" کیم " [Jungaon] در سنگاپور، این پایان خواهد یافت. "

آقای پلاتینو به توافق میان رهبران ایالات متحده و کره شمالی مبادرت می کند تا به سمت عدم اتمی سازی شبه جزیره کره حرکت کنند.

از آنجایی که بهار گذشته، گزارشات نسبت به عملکرد و اهداف پیونگ یانگ و توانایی آن در حفظ توانایی های هسته ای و موشکی خود بسیار خوش بین نیست. مقامات کره شمالی همچنین ابراز نارضایتی خود را از ادامه تحریم های کنونی یا بن بست در مورد امضای یک معاهده صلح بین دو کره و مسائل دیگر ابراز کردند.

رابرت پلدینو می گوید: «رئیس جمهور تاموپ به وضوح اظهار داشت که لغو تحریم ها پس از عدم اتمیزه شدن خواهد بود و کره شمالی در اسرع وقت سلاح های هسته ای را رها خواهد کرد، تحریم ها هم اکنون و بعد از آن حذف خواهند شد».

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده به این سوال پاسخ داد که آیا می توان یک سفر جدید بین مایک پومپی، وزیر امور خارجه و رهبران کره شمالی انجام داد. یک دیدار جدید بین رهبران پومپی و رهبران کره شمالی در پیونگ یانگ پیش بینی شده بود اما این بازدید لغو شد. وزیر امور خارجه کره جنوبی گفت کره شمالی این دیدار را لغو کرد.

با این حال، آقای Tramp می گوید او و کیم جونگ-گون احتمالا در اوایل سال آینده باز خواهد گشت.

در روز یکشنبه 25 دسامبر، کره شمالی هشدار داد که در پاسخ به تحریم های جدید ایالات متحده و ادامه فشار بر پیونگ یانگ، روند غیر اتمیزه شدن می تواند برای همیشه متوقف شود.

خبرگزاری دولتی کره جنوبی گزارش داد که گزارش های اخیر نشان می دهد که کره شمالی در ماه های گذشته واردات نفت غیرقانونی، کشتی های کشتی و موشک را به واردات رسانده است.

به گفته وزارت امور خارجه، فرستاده ویژه کره شمالی به زودی کره جنوبی خواهد بود. بخشی از این جلسه بر روی "پروژه های همکاری" خواهد بود. بر اساس گزارش ها، هدف از کره جنوبی، کار کردن در پروژه های مربوط به افزایش روابط و همکاری با شمال، بدون نقض تحریم های بین المللی است.
 
 
آمریکا: پس از تخریب سلاح های هسته ای، تحریم های کره شمالی کمتر میشود