TimTim

سایت خبر خوان

قتل خاشقچی رابطه بین آمریکا و عربستان را تحت تاثیر مخرب قرار نمی دهد

شنبه 10 آذر 97 | 08:18 - timtim.ir - 161 -
رسانه های مالزی که نتایج یک مرکز تحقیقاتی منطقه ای را نشان می دهند، گفتند که کشتار روزنامه نگاران سعودی اثرات درازمدت بر روابط ایالات متحده و عربستان سعودی ندارد.
http://img6.irna.ir/1397/13970910/83118035/n83118035-72689918.jpg

براساس گزارش AMEC مرکز تحقیقات خاورمیانه آفریقا (AMEC)، قتل یک روزنامه نگار سعودی عواقب فوری فوری برای پادشاهی عربستان سعودی در جهان داشته است، اما این پیامد های طولانی مدت نخواهد بود.
مرکز تحقیقات می گوید: "گرچه بعضی از کنگره های ایالات متحده در پی دنبال کردن این موضوع هستند، اما رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترومپ، یک خط قرمز دارد که به هر گونه اقدام احتمالی در ارتباط با آن می پردازد.
مهمترین مسئله فروش میلیارد ها دلار اسلحه آمریکایی به عربستان سعودی است که احتمالا در این معامله تغییری ایجاد نخواهد کرد زیرا ریاض از این اسلحه در یمن استفاده می کند.
وبسایت ادامه می دهد: تا کنون، تعدادی از نمایندگان کنگره نسبت به عربستان سعودی افزایش چشمگیری داشته اند، اما واضح است که رئیس جمهور آمریکا تمایلی به اقدام علیه عربستان سعودی ندارد.
این سایت دونالد ترامپ را به دلائلی مختلف از جمله مزایای بزرگ و عمیق اقتصادی فروش اسلحه به عربستان سعودی آورده است و ریاض از سیاست ضد ایرانی در منطقه حمایت می کند و اجازه نمی دهد قتل یک روزنامه نگار سعودی در واشنگتن رابطه ریاض برای ایجاد.
کشتارگاه در تاریخ 2 اکتبر (10 اکتبر) به ساختمان کنسولگری سعودی در استانبول برای ثبت نام ازدواج خود آمد اما پس از ورود به کنسولگری ناپدید شد.
دولت الحسن پس از 18 روز از انکار، با صدور بیانیه ای به قتل او در ساختمان کنسولگری سعودی در استانبول، با اعتراض به 18 مورد، از جمله 15 عامل از تیم ترور ریاض، در ارتباط با پرونده قتل خود، به فشار بین المللی اعتراف کرد. .
تمام شواهد نشان می دهد که 15 عامل از عربستان سعودی نزدیک پرچم بن سلمان، که از طرف وی به استانبول مستقر شده اند، باعث کشته شدن و نابودی بدن او شده و به همین ترتیب، دولت ترکیه خواستار استرداد این افراد است به محاکمه در استانبول
قتل خاشقچی رابطه بین آمریکا و عربستان را تحت تاثیر مخرب قرار نمی دهد