TimTim

سایت خبر خوان

رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران، پیشنهاد برای افزایش رقم یارانه‌ نقدی به ۹۰۰ هزار را رد کرد.

شنبه 24 آذر 97 | 16:59 - timtim.ir - 181 -
محمد باقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه ایران، در پاسخ به پیشنهاد جدید برای افزایش مبلغ یارانه نقدی به 900 هزار تومان گفت: "این حرف‌ها مبانی درست محاسباتی ندارد."
پاسخ نوبخت به پیشنهاد یارانه‌ای احمدی‌نژاد: این حرف‌ها مبانی درستی نداردhttps://gdb.rferl.org/A1167A6E-8ADB-4151-9A26-4E1BABA565C1_w1023_r1_s.jpg
به گفته معاون حسن روحانی، دولت "نیاز به کسری بودجه 5800 میلیارد دلاری را که دولت قبلی برای پرداخت 45500 دلار به احمدی نژاد پرداخت می کند، پرداخت می کند، بنابراین آیا یارانه می تواند با بدهی هایی که دولت در آن قرار داده است، آیا شما چقدر بودید؟ "

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، در روز پنج شنبه، 22 دسامبر، سفر خود را با چندین ولسوالی و شهرهای مختلف با تعدادی از ساکنان سمیررسا در استان گیلان ادامه داد و انتقاد از دولت حسن روحانی را به همراه داشت که با واکنش همراه بود.


ادامه مطلب:
رئيس جمهور که کلمات آن را زیر پا گذاشتن است
احمدی نژاد در سخنان خود در مورد بازگرداندن یارانه ها گفت، و پیشنهاد کرد که یارانه ماهانه از 45،500 تومانی تا 900،000 تومان افزایش یابد.

محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، پیشتر در گفتگو با وب سایت جماران با سخن گفتن با محمود احمدی نژاد از "فرماندهی" پاسخ داد و گفت: "مردم می دانند که فردی که این بدبختی را برانگیخته است، تحریم ها را بر ما تحمیل کرده است. رابطه با کشورهای همسایه؟ "

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، در مصاحبه ای با ایلنا گفت: "مردم ما هوشمندتر از این هستند و با چنین نوعی از اصطلاحات محاسباتی یا قضیه که این فرض ها نمی توانند انجام شود، تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. "
رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران، پیشنهاد برای افزایش رقم یارانه‌ نقدی به ۹۰۰ هزار را رد کرد.