TimTim

سایت خبر خوان

جلسه سرنوشت‌ساز ریکی ماسارا و فرانکو بالدینی با پالوتا در بوستون؛ جانشین مونچی به زودی مشخص می‌شود

دوشنبه 26 فروردین 98 | 23:01 - Tarafdari.com - 7

آینده جالوروسی به زودی در جلسه ای مهم، مشخص خواهد شد.

طرفداری- با توجه به حضور جیمز پالوتا در آمریکا و دوری او از ایتالیا، مدیر ورزشی در رم نقشی حیاتی دارد و در اصل همه کاره تیم است. پس از جدایی مونچی، پست مدیر ورزشی به طور موقت به ریکی ماسارا سپرده شد و نقش فرانچسکو توتی در امور جاری باشگاه افزایش یافت.

به نقل از وبسایت جانلوکا دی مارتزیو؛ ریکی ماسارا در بوستون حضور دارد تا با جیمز پالوتا برای آینده باشگاه برنامه ریزی کنند. فرانکو بالدینی، مشاور پالوتا نیز در این جلسه حضور خواهد داشت. رم در حال سپری کردن مقطع حساسی است و آنها باید هرچه زودتر برنامه خود برای فصل آینده را مشخص کنند. در این میان انتخاب مدیر ورزشی نقشی حیاتی خواهد داشت. رم برای جانشین مونچی به دو گزینه نهایی رسیده است. گزینه اول انتخاب لوییس کامپوس، مدیر ورزشی موفق لیل است. طی هفته های اخیر چندین تماس میان رمی ها با او برقرار شده است. ابقای ریکی ماسارا در پست مدیر ورزشی و ادامه همکاری او با فرانچسکو توتی دیگر گزینه پیش رو خواهد بود. ماسارا در بازگشت از آمریکا امیدوار است با حکم پالوتا، مدیر ورزشی رسمی رم باشد و این یعنی او همراه با توتی برای فصل آینده، با قدرت کافی ابتکار عمل را در دست خواهند گرفت. ماسارا هنوز از تصمیم پالوتا و بالدینی آگاه نیست اما او آماده گرفتن پست مدیر ورزشی است. ماسارا سال ها دست راست والتر ساباتینی بود و زیر نظر مونچی نیز فعالیت کرده است.

به نقل از منابع نزدیک به باشگاه در این جلسه در مورد مسائل دیگری نیز تصمیم گیری خواهد شد:

1- پس از انتخاب مدیر ورزشی، مهم ترین موضوع انتخاب سرمربی فصل آینده است. رانیری به کارش در پایان فصل خاتمه می دهد و از حالا مدیر ورزشی آینده رم با هماهنگی پالوتا باید مذاکرات را برای جذب سرمربی جدید آغاز کند.

2- با توجه به احتمال ناکامی رم در راهیابی به لیگ قهرمانان اروپای سال آینده، بحث مالی و بودجه در دسترس باشگاه برای فعالیت در نقل و انتقالات مطرح می شود. رم اخیرا از محدودیت های فیرپلی مالی رها شده است و آنها نمی خواهند دوباره درگیر این موضوع شوند. در این راه پالوتا و مدیر ورزشی رم باید در مورد برنامه نقل و انتقالات فصل آینده به تبادل نظر بپردازند. رم امیدوار است بدون فروش بازیکنان کلیدی اش بتواند راهی برای فعالیت در بازار نقل و انتقالات تابستان بیابد؛ با این حال فروش بازیکنان احتمالی و اولویت بندی آنها را نباید نادیده گرفت. در هر صورت جایگاه رم در جدول پایان فصل، نقش مهمی در برنامه های آتی باشگاه خواهد داشت که با انتخاب مربی و مدیر ورزشی عملیاتی می شود.

3- پالوتا قویا خواهان حفظ نیکولو زانیولو و تمدید قرارداد با اوست. بنابراین زانیولو آخرین گزینه در لیست فروش رم خواهد بود. پالوتا در این جلسه در مورد جزئیات تمدید قرارداد زانیولو با بالدینی و ماسارا گفتگو خواهد کرد.

4- از نظر ریکی ماسارا، تمدید قرارداد ادین ژکو باید در اولویت باشگاه قرار بگیرد. ماسارا معتقد است رم در بازار فعلی قادر به جذب مهاجمی با کیفیت ژکو نیست و از دست دادن او توجیهی ندارد. از سوی دیگر با توجه به اینکه ژکو 33 ساله شده، تمدید قرارداد این بازیکن و حفظ او باعث می شود عملا رم نتواند در آینده روی درآمدزایی از فروش ژکو حساب باز کند. ژکو درحال حاضر پیشنهادهای خوبی دارد اما منتظر چراغ سبز رم برای تمدید قرارداد است. ماسارا امیدوار است در این جلسه نظر مثبت پالوتا را جلب کند.

5- رسیدگی به قرارداد بازیکنان کلیدی چون اوندر، مانولاس، پلگرینی و الشعراوی از دیگر محورهای این جلسه است. بند فسخ 36 میلیون یورویی قرارداد مانولاس، او را هر لحظه از رم دورتر می کند و هیچ بعید نیست مدافع یونانی اولین قربانی فصل نقل و انتقالات پیش رو باشد.

6- همچنین رسیدگی به قرارداد بازیکنان مازاد_که تعدادشان در رم و به طور قرضی در سایر تیم ها کم نیست_ از دیگر موضوعاتی است که در جلسه بوستون به آن رسیدگی می شود.