TimTim

سایت خبر خوان

۱۰ سامانه فوق پیشرفته رهگیری هوایی و دریایی رونمایی شد

چهارشنبه 22 خرداد 98 | 15:20 - tasnimnews.com - 3
وزیر دفاع با حضور در صاایران اصفهان از ۱۰ سامانه فوق پیشرفته الکترواپتیکی مراقبت، شناسایی و رهگیری هوایی و دریایی رونمایی کرد.

۱۰ سامانه فوق‌پیشرفته رهگیری هوایی و دریایی رونمایی شد

وزیر دفاع با حضور در صاایران اصفهان از ۱۰ سامانه فوق‌پیشرفته الکترواپتیکی مراقبت، شناسایی و رهگیری هوایی و دریایی رونمایی کرد.

10 سامانه فوق پیشرفته رهگیری هوایی و دریایی رونمایی شد

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع در جریان بازدید از صنایع دفاعی مستقر در اصفهان با حضور در شرکت صنایع الکترواپتیک صا ایران اصفهان، مرکز توسعه فناوری‌های اپتوالکترونیکی اصفهان را افتتاح کرد.

وزیر دفاع در این مراسم با اشاره به اهمیت جایگاه، مأموریت و مسئولیت خطیر صنایع الکترونیک و الکترواپتیک صا ایران در توانمندسازی قدرت رزم نیروهای مسلح گفت: در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیر در حوزه‌های تکنولوژی و فناوری بومی در این صنعت بوده‌ایم و صنایع الکترواپتیک اصفهان توانسته است رضایت خاطر نیروهای مسلح را در تأمین نیازمندی‌های دفاعی فراهم سازد.

امیر حاتمی با تجلیل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های متخصصان پرتوان و جوان صنایع الکترونیک وزارت دفاع، افزایش و تنوع سبد محصولات این صنعت در دو حوزه نظامی و غیرنظامی را چشمگیر و قابل تحسین دانست و اظهار کرد: امیدواریم در آینده شاهد دستیابی به دستاوردهای نوینی در زمینه محصولات استراتژیک الکترونیکی باشیم.

وزیر دفاع همچنین در مراسم رونمایی 10 سامانه فوق‌پیشرفته الکترواپتیکی مراقبت، شناسایی و رهگیری هوایی و دریایی ابراز کرد: این سامانه‌ها به‌دست دانشمندان شرکت صنایع الکترواپتیک صا ایران طراحی و ساخته شده است که علاوه بر افزایش قدرت بازدارندگی، امکان مقابله مؤثر با انواع تهدید را نیز فراهم می‌کند. فناوری این سامانه‌ها در سطح استانداردهای بین‌المللی بوده و با سامانه‌های مشابه خارجی برابری می‌کند.

انتهای پیام/*
 

واژه های کاربردی مرتبط
سرتیپ امیر حاتمی, وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران, اخبار نظامی | اخبار دفاعی