TimTim

سایت خبر خوان

نشست علمی «تقی زاده‌های جدید و وضع منورالفکری در ایران» برگزار شد

دوشنبه 26 فروردین 98 | 16:19 - yjc.ir - 7
نشست علمی «تقی زاده‌های جدید و وضع منورالفکری در ایران» در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.

نشست علمی «تقی زاده‌های جدید و وضع منورالفکری در ایران» برگزار شدبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست علمی تقی زاده‌های جدید و وضع منورالفکری در ایران عصر امروز ( دوشنبه ۲۶ فروردین ماه) در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.

در نشست که دبیری علمی آن را سجاد صفار هرندی بر عهده دارد، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد، ریاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و عضو هیات علمی گروه منطق فهم دین به همراه حجت‌الاسلام حمید پارسانیا عضو هیات علمی دانشگاه تهران به ارائه سخنانی پرداختند.

حجت‌الاسلام پارسانیا، عضو شورای انقلاب فرهنگی انقلاب اسلامی در این نشست گفت: بحث منور الفکری و عنوان تقی زاده‌های جدید به نظرم بازگو کننده یک وضعیت فرهنگی و اجتماعی است  که هویتی فرهنگی و تاریخی دارد و مانند تمام پدیده‌های اجتماعی و فرهنگی در درون افراد وجود دارد.

وی ادامه داد: این مساله فردی و جریانی نیست یعنی ما به دنبال زندگی شخصی تقی زاده نیستیم اگرچه مهم است، اما می‌خواهیم نگاه کنیم که چگونه تقی زاده یک جریان سازی داشت یا به عبارتی باید دید که آنچه به تقی زاده هویت بخشیده، چه موضوعی است و باید دید تاریخ زندگی او چگونه بوده است و اگر افراد دیگری در آن مقطع بودند چگونه عمل می‌کردند.

این خبر در حال تکمیل است...

اخبار سیاسی،احزاب و تشکل‌ها،رهبر انقلاب،روشنفکر،تقی زاده