TimTim

سایت خبر خوان

میزگرد| به مطالبه‌گری دانشجویی، «اَنگ» غیرشرعی می‌زدند/ نقد قوای سه‌گانه باید هدفمند باشد

چهارشنبه 22 خرداد 98 | 15:19 - farsnews.com - 1
دبیران و نمایندگان اتحادیه های بزرگ دانشجویی با حضور در میزگرد خبرگزاری فارس درباره «چگونگی تحقق مطالبات رهبر انقلاب از جنبش دانشجویی» به بحث و گفت وگو نشستند.
میزگرد|  به مطالبه‌گری دانشجویی، «اَنگ» غیرشرعی می‌زدند/ نقد قوای سه‌گانه باید هدفمند باشد

حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، کامران شیرازی- دبیران و نمایندگان اتحادیه های بزرگ دانشجویی با حضور در میزگرد خبرگزاری فارس درباره «چگونگی تحقق مطالبات رهبر انقلاب از جنبش دانشجویی» به بحث و گفت وگو نشستند.

 * تحسین رهبر انقلاب از روحیه مطالبه‌گری، موجب افزایش روحیه دانشجویان شد

محمدامین مهدی‌پور دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اگر روحیه مطالبه‌گری و فکر سیاسی از یک نهضت و جنبش انقلابی گرفته شود، آن جنبش مطمئناً عقیم خواهد شد.

وی تاکید کرد: وقتی ما اسلام را به عنوان یک تفکر سیاسی و انقلابی قبول کردیم، باید آن را در تک تک لایه‌های اجتماعی خود نهادینه کنیم تا علاوه بر اینکه کشور از دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمن مصون بماند، یک قوه عظیم وجود داشته باشد.

مهدی‌پور ادامه داد: تا زمانی که این مراقبت از قوا و حاکمیت وجود داشته باشد، مطمئنا آن انقلاب از ریل خودش خارج نخواهد شد و از طرفی مردم و افرادی که به آن انقلاب و آرمان‌ها اعتقاد دارند، نظارت می‌کنند تا قدرت، دقت و سرعت رسیدن به آن آرمان‌ها کم نشود.

این فعال دانشجویی ادامه داد: طبیعتاً برای نهادینه کردن این اتفاق، بهترین قشر برای پرچم داری در این عرصه جوانان هستند. مساعدترین این افراد در بین جوانان هم دانشجویان هستند و بهترین مکان هم برای فعالیت دانشگاه‌ها است. 

 

مهدی‌پور خاطرشنان کرد: جوانان هم آرمانگرا هستند، هم شجاعت دارند و هم قدرت ریسک‌پذیری دارند. هر کشوری از این ظرفیت استفاده کند مطمئنا پیشرفت می‌کند و کشوری که به قشر نخبگانی و جوان خودش اعتماد کند، مطمئناً رو به جلو حرکت خواهد کرد. 

دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه درباره تحسین مقام معظم رهبری از مطالبه‌گری دانشجویان گفت: متاسفانه این تفکر در برخی از مواقع گفته می‌شود هر چقدر آرام‌تر باشیم مسیر راحت‌تری خواهیم داشت، اما وقتی روحیه مطالبه‌گری از مسئولان و حاکمیت وجود داشته باشد و جوان‌ها تشویق به این روحیه شوند و این روحیه تقویت و تحسین شود، مسلماً در میان جوانان و دانشجویان این روحیه خود به خود افزایش پیدا خواهد کرد. تحسین رهبر انقلاب از مطالبه‌گری تشکل‌های دانشجویی هم موجب افزایش روحیه دانشجویان شد.

وی در رابطه با تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای تشکل‌های دانشجویی که مورد اشاره رهبر مظم انقلاب هم بود، گفت: مقام معظم رهبری در چندسال اخیر نسبت به تخاطب آرای واقعی و گسترده در دانشگاه‌ها نکاتی را مطرح کرده‌اند و این را هم تأکید کردند که قشر معتقد به آرمان‌های انقلاب باید پرچمدار این تخاطب آرا باشد و به صورت ویژه و خاص در حوزه‌های مختلف فعالیت کند. 

مهدی‌پور اضافه کرد: رهبر انقلاب در سخنان امسال خود در این رابطه مثال‌های عینی زدند و یک سری راهکارها نیز ارائه کردند. از یک طرف از کارهایی که در سالهای گذشته صورت گرفته قدردانی کردند، برای مثال؛ مطالباتی که جنبش دانشجویی برای احقاق حقوق مردم انجام داده بود، یا ایجاد جنبش‌ها و پویش‌ها برای حمایت از مظلومان بین‌المللی حمایت کردند و البته گلایه‌هایی هم از کم‌کاری‌های صورت گرفته داشتند و به عنوان پدری که از فرزندان خود انتظار دارند یکسری مطالبات را بیان کردند. 

این فعال دانشجویی گفت: حضرت آقا همیشه به این اشاره دارند که اگر می‌خواهید کاری انجام دهید، آن را به صورت گروهی پیگیری کنید و معمولاً معظم‌له وقتی دانشجویان را به انجام کاری توصیه می کنند مثال‌هایی را که مطرح می‌کنند که این مثال‌ها هم مثال‌های دسته‌جمعی است مانند ایجاد پویش، جنبش یا کارگروه. 

وی تأکید کرد: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نسبت به مطالباتی که مقام معظم رهبری از دانشجویان داشته، برنامه‌های متعددی داشته است که اکثرا در قالب همین جنبش‌ها و پویش‌ها برگزار شده است، مثل برگزاری برنامه‌هایی در حوزه کرسی‌های آزاداندیشی و در حوزه بین المللی که خود مقام معظم رهبری هم یکی از آنها را مثال زدند، که این اتحادیه به صورت واحد و مستقل در این حوزه کار کرده بود. 

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان یادآور شد: نقد دیگری که رهبر معظم انقلاب داشتند، در رابطه با مسئله کتابخوانی بود که به شکر خدا، امسال نسبت به سالهای گذشته بیشتر به این نکته تأکید داشتیم و واحدهای مربوطه این اتحادیه به صورت ویژه در این رابطه کار کردند. اما تأکید دوباره مقام معظم رهبری در این رابطه باعث می‌شود که ما با دقت بیشتری روی این مسئله کار کنیم. 

وی با اشاره به دیدار صمیمی اخیر دانشجویان با رهبر انقلاب گفت: یک انتقادی که ما داریم این است که متأسفانه گاهی تریبون‌ها توسط مسئولان برگزاری به ارگان‌ها داده می‌شود و این مسئله‌ای است که باید فکری برای آن شود.

مهدی پور ادامه داد: ماهیت این جلسه که از ۲۰ سال پیش شروع شده بر این بود که جنبش‌های خودجوش دانشجویی بیایند و تریبون داشته باشند و از مبانی خودشان دفاع کنند و در مقابل رهبر انقلاب دیدگاه‌ها و مسائل خود را مطرح کنند اما متاسفانه در یکی دو سال اخیر برخی نهادهای دولتی به انتقادات جریانات دانشجویی  احساس گله‌مندی می‌کنند و می‌گویند که این دانشجویان تندرو هستند، یا اینها همه نظرات نیستند و باید از همه نظرات دعوت شود.

دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان یادآور شد: وقتی هم از آنها خواسته می‌شود که نماینده خود را معرفی کنند، می‌روند و یک فردی را می‌آورند که از آن ارگان و نهاد در مقابل رهبری تعریف کند و حتی متن هم به او می‌دهند! متأسفانه در دو سال اخیر بیشتر شاهد این موضوع بودیم که البته امسال این مسئله کمتر به چشم خورد. 

وی اظهار داشت: یک مسئله دیگر اینکه تشکل‌های دانشجویی که در این دیدار شرکت می‌کنند باید متناسب با عملکرد خودشان سخنرانی کنند، به فرض مجموعه‌ای که فعالیت علمی دارد باید در مورد مسائل کلان علمی کشور صحبت کند.

دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: متأسفانه یکی از آفت‌ها و اشکالاتی که به سخنرانانی‌ها دانشجویان در سالهای اخیر وجود داشته این بوده که بیشتر سخنرانان به مسائل سیاسی کشور پرداختند و کسانی که از مجموعه‌های مختلف فرهنگی، علمی و یا قرآنی آمدند در باره مسائل سیاسی صحبت می‌کنند. این ایرادی است که باید سخنرانان رعایت کنند و از طرفی تریبون دادن به تشکل‌های دانشجویی اصیل با هر گفتمان و تفکری هستند باید رعایت شود. 

* نقد قوای سه‌گانه باید هدفمند و با روش صحیح صورت گیرد

علی دهقان دبیر اتحادیه دفتر تحیکم وحدت هم در این میزگرد درباره تحسین رهبر معظم انقلاب از مطالبه‌گری تشکل‌های دانشجویی گفت: اینکه مقام معظم رهبری به صورت دقیق از فعالیت‌های تشکل‌ها نام می‌برند و می‌فرمایند در ۲ سال اخیر فعالیت‌های تشکل‌ها سمت و سوی خوبی گرفته و بهتر شده است، نکته قابل توجهی است. اینکه ما می‌بینیم مقام معظم رهبری به چنین موضوعی توجه داشته‌اند  و امام امت فعالیت ما را رصد می‌کنند، جای خوشحالی دارد.

دبیر اتحادیه تحیکم وحدت یادآور شد: این مسأله هم می‌تواند فراغ بالی باشد برای تشکل‌های دانشجویی که بدانند دقیقاً به چه سمتی باید حرکت کنند و اینکه علاوه بر فضای دانشگاه در فضای جامعه باید جنبش دانشجویی این مسائل را دنبال کند که البته نیاز یک الگو و هدف‌گذاری دقیقی در این رابطه وجود دارد، یعنی وقتی تشکل‌های دانشجویی در شهرهای مختلف به سراغ چنین مسائلی می‌روند با دید درست، تخصصی و با اطلاعات دقیق و کامل باشد. 

 

دهقان در ادامه با اشاره به راهکارهایی که رهبر انقلاب در دیدار اخیر با تشکل‌های دانشجویی به دانشجویان دادند، خاطرنشان کرد: به نظر بنده راهکارهایی که مقام معظم رهبری ارائه کردند از این جهت اهمیت دارد که در مورد بیانیه گام دوم، دانشجو خیلی دقیق نمی‌دانست که باید چه مسیری را دنبال کند که حضرت آقا دقیق این راهکارها را مطرح کردند.

وی گفت: اینکه مقام معظم رهبری عرصه‌ها را برای فعالیت و رشد تشکل‌های دانشجویی فراهم می‌کنند شاید برای این باشد که ایشان نقصی را می‌بینند و این کمک می‌کند که ما نقاط ضعف و قدرت را شناسایی کنیم و خیلی دقیق‌تر در دانشگاه‌ها پیش برویم و به نظر می‌رسد کاری که باید انجام می‌شد با آن دقت و ظرافت که مدنظر رهبر معظم انقلاب بوده انجام نشده و برای همین هم ایشان راهکارها را ارائه کردند.

دبیر تحیکم وحدت در قسمت دیگری از سخنانش با اشاره به انتقاد رهبر معظم انقلاب به کتاب نخواندن دانشجویان گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب بحث نهضت کتابخوانی را مطرح می‌کنند و بارها هم به بحث کتابخوانی تأکید می‌کند شاید یکی از دلایلش برای این است که بدانیم چگونه انتقاد کنیم.

دهقان افزود: ما تا ندانیم چگونه درباره دولت، قوه قضاییه، مجلس و ... نقد می‌کنیم و چه می‌خواهیم و هدفمان چیست، شاید به افرادی تبدیل شویم که صرفاً مطالبه خود را به صورت مقطعی مطرح می‌کنند و گاهی هم شاید این مطالبه‌گری شکل نق زدن به خود بگیرد این موضوع باید در فضای تشکل‌ها مدنظر قرار گیرد و ما هم سعی می‌کنیم به سمتی برویم که این مسأله را بیشتر برای دفاتر و مجموعه خود تبیین کنیم.

دبیر تحیکم وحدت در خاتمه گفت: امیدواریم بتوانیم با استفاده از رهنمودهای رهبر انقلاب در مسیری که داریم بهتر حرکت کنیم. 

* تحسین رهبر انقلاب از مطالبه‌گری تشکل‌های دانشجویی خیلی از چالش‌ها را حل کرد/ چندی پیش به مطالبه‌گری دانشجویی، «اَنگ» غیرشرعی زده می‌شد

محمدحسین صبوری دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی هم با اشاره به تحسین رهبر انقلاب از مطالبه‌گری تشکل‌های دانشجویی گفت: مقام معظم رهبری شاید خیلی از چالش‌ها را با تحسینی که از مطالبه‌گری تشکل‌‌‌‌های دانشجویی انجام دادند، حل کردند.

صبوری تصریح کرد: مقام معظم رهبری مصداقاً به بحث مطالبه‌گری در مورد مشکلات کارگران هفت تپه و ماشین‌سازی اشاره کردند. ما در یکی دو سال اخیر که به صورت تخصصی به این مسئله ورود کردیم با یکسری چالش‌ها مواجه بودیم.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: چالش‌هایی از این جنس که مثلاً این موضوع عدالتخواهی مصداقی است و عدالتخواهی مسئله‌محور نیست، یا اینکه گفته می‌شود پیگیری مطالبات کارگران نگاه چپ و مارکسیستی و کمونیستی است، پوشیدن لباس کارگران در تجمع هم حواشی خاص خودش را داشت. چالش دیگر این بود که آیا اصلاً حضور میدانی جریانات دانشجویی در مورد این موضوعات درست هست یا خیر. چالش‌هایی بودند که پاسخ داده شد.

 

وی تصریح کرد:‌گاهی به تجمعات ما که برای مطالبه‌گری حقوق کارگران برگزار می‌شد انگ غیر شرعی بودن زده می‌شد یا اینکه با این چالش مواجه بودیم که آیا چنین تجمعاتی که از وزارت کشور مجوز ندارد، درست است یا نه، که همه این‌ها پاسخ داده شد و شبهات هم برطرف شد. از طرفی خستگی و درگیری بچه‌هایی که پای کار بودن برطرف شد.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: این حل چالش‌ها و ابهامات برای ادامه مسیر به ما کمک خواهد کرد و امیدواریم بتوانیم این آسیب‌شناسی درباره موضوعاتی که در روش  دعوا و کشمکش داشتیم، حل شود.

صبوری خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه کنیم این است که در فضای دانشگاه متوقف نشویم. محصور و محدود کردن فعالیت‌های دانشجویی به فضای دانشگاه یک نگاه اشتباه و آسیب‌زا است، این صحبت مقام معظم رهبری تقریباً پاسخگوی این شبهه بود که جریانات دانشجویی اتفاقاً در فضای بیرون دانشگاه چقدر تأثیرگذار باشد و به حل مشکلات جامعه بپردازد.

دبیر جنبش عدالتخواه ادامه داد: مسئله دیگری که می‌شود گفت تقریباً برای ما حل شد این بود که قبلاً ورود به برخی موضوعات حتماً باید منتظر حرف رهبری می‌ماندیم یعنی مثلاً حتماً حضرت آقا حتماً یکی اشاره  کنند که در مسئله فلسطین ورود کنیم یا در فلان جا جریان دانشجویی ورود داشته باشد آن زمان تازه دست به کار می‌شویم.

این فعال دانشجویی اظهار داشت:‌ به طور مثال، برخی دوستان تاکنون اصلاً به ورود به مسائل کارگری و خصوصی‌سازی قائل نبودند ولی الان دست به کار می‌شوند که البته در مرحله اول این خوب است ولی آیا باید حتماً رهبری اشاره می‌کردند که ما به موضوعی ورود کنیم. آیا اگر وقت کم می‌آمد و رهبر انقلاب این مسئله را مطرح نمی‌کردند آیا همچنان این مسئله برای جنبش دانشجویی یک تابو بود.

وی گفت:‌ این نگاه غلطی است که جنبش دانشجویی و تشکل‌های دانشجویی را از هدف اصلی دور می‌کند و آنها را بدون تحلیل بار می‌آورد. 

صبوری تصریح کرد: شایعات برخی کارهایی که تشکل‌ها انجام می‌دهند غلط باشد ولی باید حتماً منتظر بمانیم تا یک جایی مقام معظم رهبری به این موضوع اشاره کنند هم درست نیست.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود: گاهی برخی تشکل‌ها قبل از اینکه کاری انجام دهند بررسی می‌کنند تا ببینند این اقدام مورد تأیید فلان فرد، رسانه یا جریان انقلاب هست یا نیست که این باعث شده جریان دانشجویی‌ای بدون تحلیل و منفعل داشته و جریانی که دنباله‌روی جریانات باشد، داشته باشیم.

صبوری خاطرنشان کرد: مسئله دیگر اینکه برخوردهای امنیتی، قضایی و نگاه تهدیدمحوری که با تجمعات دانشجویی صورت می‌گرفت، نگاه غلطی است. حضرت آقا قائل به این نیستند که همه تجمعات میدانی جریانات دانشجویی در کف جامعه غلط است و این نگاه می‌تواند یک نگاه فرصت‌محور باشد.

وی یادآور شد:‌ دیدار اخیر با رهبر معظم انقلاب و تحسینی که ایشان از مطالبه‌گری تشکل‌های دانشجویانداشتند انگیزه خیلی خوبی را برای ما ایجاد کرد، نقطه‌ بارز و خوشحال‌کننده آن رصد کاملی است که رهبر معظم انقلاب از جریانات دانشجویی دارند.

وی گفت: اینکه مقام معظم رهبری به مطالبه‌گری درباره هفت‌تپه و ماشین‌سازی که شاید خیلی هم اکثریت مطالبات دانشجویان را نگرفته بود، دیدید معظم‌له آمده و آن را رصد کردند و می‌بینیم حضرت آقا حتی حداقل‌ترین فعالیت‌های دانشجویی را رصد کردند و به آن نگاه مثبت دارند.

این فعال دانشجویی درباره ایجاد کارگروه‌های تخصصی که مورد اشاره رهبر معظم انقلاب بود، گفت: ایجاد اینکارگروه‌ها برای اینکه ما بخواهیم در فعالیت‌های خود یک پشتوانه فکری داشته باشیم و فقط کار میدان صرف نباشد و اینکه ما در عرصه‌های مختلف و حوزه‌های مختلف جامعیت داشته باشیم و خودمان را به یک عرصه مختصر نکنیم، خیلی کمک خواهد کرد و به نظر می‌رسد لازمه چنین کارهایی ایجاد کارگروه‌های تخصصی است.

وی با اشاره به مطالبه‌گری جنبش عدالتخواه دانشجویی در رابطه با مشکلات خصوصی‌سازی گفت: ما در این باره مطالعات تخصصی را انجام دادیم، با اساتید مختلف هم نشست‌هایی هم داشتیم حضور میدانی نیز در این زمینه داشته‌ایم.

 

 

فیلم:‌ در دیدار اخیر دانشجویان با رهبر انقلاب،‌ محمدحسین صبوری از جنبش عدالتخواه دانشجویی اشاره‌ای به حضور دانشجویان در جریان کارخانه نیشکر هفت تپه کرد که رهبر معظم انقلاب نیز بر اثرگذاری مثبت حضور دانشجویان در جریان این کارخانه مهر تایید گذاشتند.

 

 

 

صبوری گفت:‌ ما اگر درباره با رسانه‌ ملی مطالبه داریم، اینها برخواسته از یکسری جلسات و نشست‌های تخصصی و گفتمانی است.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب هر ساله به پختگی‌هایی رسیده و ایرادات گذشته آن برطرف شده است. ما به این قائلیم که تشکل‌ها، کانون‌ها، نشریات مختلف دانشجویی و مجموعه‌های علمی و نخبگانی در دیدار با رهبر انقلاب نماینده داشته باشند، علی‌رغم اینکه ممکن است نقدهایی هم به آنها داشته باشیم ولی نمی‌توانیم بگوییم چون فلان تشکل چون نقدهای ضعیفی دارد و فقط شعار می‌دهد و از این مسائل پس دیگر لازم نیست در دیدار با رهبری سخنرانی کند، بالاخره این مجموعه دارد یکسری تشکل‌ها را در دانشگاه‌ها نمایندگی می‌کند، حال چه اکثریت یا اقلیت.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: در نظر ما آسیبی که نیاز است در سال‌های آینده برطرف و تکرار نشود این است که برخی تفکرها، جریانات و نگرش‌های فکری دانشجویی در دیدار با رهبر انقلاب نماینده نداشته باشند، مطالبه ما این است که حتماً  دانشجویانی هستند که به درست و غلط و به حق یا باطل وجود دارند و از یک مجموعه نمایندگی می‌کنند اینها هم باید در دیدار با رهبر انقلاب نماینده داشته باشند.

* جوانان انقلابی باید «حرف مردم» را بزنند، نه اینکه «برای مردم» حرف بزنند

علیرضا شریفی نماینده بسیج دانشجویی در دیدار تشکل‌های دانشجویی با رهبر معظم انقلاب هم در ادامه با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب از تشکل‌های دانشجویی برای تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی گفت: برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب الهی به نظر من دو الزام وجود دارد، یکی اینکه خود جوان انقلابی متعهد ابتدا باید آمادگی لازم برای ورود به عرصه مدیریت کشور پیدا کند که در این زمینه مهمترین مبحث این است که جوان باید توانایی های لازم برای شناخت و حل مسائل و نیاز های مرد و نظام را پیدا کند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز ادامه داد: یعنی جوان مومن انقلابی متعهد بایستی مسائل را از دریچه نگاه مردم دنبال کند در اصطلاح برای مردم حرف نزند حرف مردم را بزند.

 

این فعال دانشجویی تاکید کرد: جوان مومن انقلابی متعهد باید شناخت صحیح مسائل داشته باشد آن هم به ترتیب اولویت، شناخت نیاز های اصلی نظام، اندیشیدن در مورد آن و پیدا کردن راهکار برای حل مسائل و ضمن ایجاد اولویت زمینه ای برای مسئولین امر جهت ورود برای حل مسائل، خود نیز وارد میدان مسائل اجتماعی شود.

شریفی گفت:‌اگر اینگونه شود می‌توان گفت جوان آمادگی ورود به عرصه مدیریت کشور را دارد البته جوان مومن انقلابی با قید متعهد که حضرت آقا فرمودند همین است یعنی دلسوزانه و با روحیه جهادی و به منزله صاحب خانه بودن و دغدغه مند بودن ورود کند. 

این دانشجوی بسیجی ادامه داد:‌ بنابراین آنچه امروز بیش از گذشته ضرورت دارد این است که جوان با رویکرد مساله محوری وارد مسائل اجتماعی شود و از نزدیک با مسائل عینی و اصلی مردم و نظام آشنا شود. به عبارت دیگر جوان نباید بیرون از صحنه بماند و فقط انتقاد کند بلکه باید با تمام ظرفیت وارد میدان مسائل اجتماعی گردد و اگر اینگونه شد به خودی خود با اعتمادی که بوجود می آید زمینه ورود جوان به عرصه مدیریت فراهم می‌شود.

وی گفت: الزام دیگر در این زمینه که متوجه مسئولین می باشد این است که مسئولین در این زمینه شعاری نباید عمل کنند بلکه باید بستر حضور جوانان را در مسئولیت های مختلف کشور فراهم کنند.

شریفی تاکید کرد:  به نظر من ایجاد ظرفیت هایی همچون مشاور برای بکارگیری جوانان با بیانیه گام دوم انقلاب که دال مرکزی آن متوجه جوانان است یک گام به عقب محسوب می شود .جانشین پروری به معنی اینکه در قدم اول در همه نهاد ها و سازمان ها از جوانان به عنوان جانشینان ارکان مسئولین و مدیریت ها استفاده شود تا به تدریج زمینه قرار گرفتن جوانان در پست های محوری مدیریتی کشور فراهم شود

وی در خاتمه گفت: در این فرصت می‌خواهم به رهبر معظم انقلاب بگویم که « آقاجان خیالتان راحت که ما جوانان شانه های خود را برای کشیدن بار مشکلات کشور محکم‌تر از قبل و با صلابتی بیشتر آماده کردیم».

انتهای پیام/

رهبر انقلاب،دانشجویان،انقلاب،مقام معظم رهبری