TimTim

سایت خبر خوان

طرح اقدام متقابل در برابر تروریستی اعلام کردن سپاه در کمیسیون امنیت ملی تصویب شد

دوشنبه 26 فروردین 98 | 17:19 - irna.ir - 5
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طرح دو فوریتی اقدام متقابل در برابر تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متحده آمریکا در جلسه امروز این کمیسیون تصویب شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علی نجفی خوشرودی» امروز- دوشنبه- در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس یکی از مواد این طرح، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی در برابر اقدامات تروریستی نیروهای آمریکایی که منافع جمهوری اسلامی ایران را به مخاطره می اندازند، اقدامات متقابل و قاطع انجام دهد.
وی افزود: در نشست امروز کمیسیون که با حضور طراحان این طرح و همچنین نمایندگان ارگان های ذیربط برگزار شد، مواد باقی مانده از طرح دوفوریتی اقدام متقابل در برابر این سازمان تروریستی در اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا، مطرح و به تصویب رسید.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد:یکی از مواد این طرح دولت را موظف کرده است ضمن اعتراض و اقدام حقوقی به تصمیم غیرقانونی ایالات متحده آمریکا در تروریستی نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراجع بین المللی، از طریق مراودات دوجانبه و چند جانبه با کشورها و رایزنی با مجامع و سازمان های بین المللی از حداکثر توان خود برای بی اثر کردن اقدامات آمریکا از نقض مصونیت حاکمیتی ارکان دفاعی جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.
نجفی خوشرودی تصریح کرد: در ادامه این نشست، گزارش عملکرد حقوق بشری آمریکا در سال 1397، و موارد نقض حقوق بشر از سوی این کشورها مطرح و به تصویب کمیسیون رسید که متعاقبا در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت می شود.
سیام*3061*2021*

انتهای پیام /*

طرح اقدام متقابل در برابر تروریستی اعلام کردن سپاه در کمیسیون امنیت ملی تصویب شد _ سیاسی _ مجلس _ سیاست خارجی و هسته ای _ صفحه اول _ سایر _ سیاسی.مجلس.سپاه.امنیت ملی