TimTim

سایت خبر خوان

رحمانی برای پاسخ به سوالات نمایندگان در کمیسیون صنایع حضور یافت/ مشکلات خودرو و کمبود لاستیک از مهم‌ترین محور‌های سوالات بود

دوشنبه 26 فروردین 98 | 19:19 - yjc.ir - 10
عضو کمیسیون صنایع و معادن از حضور وزیر صمت در نشست امروز این کمیسیون برای پاسخ به سوالات نمایندگان خبر داد.
رحمانی برای پاسخ به سوالات نمایندگان در کمیسیون صنایع حضور یافت/ خودرو و کمبود لاستیک از مهم‌ترین محور‌های سوالات بودحجت‌الاسلام سیدجواد حسینی کیا، عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون متبوعش گفت: رحمانی وزیر صنعت و معدن به منظور پاسخ به سوالات ۵ نفر از نمایندگان در نشست امروز حضور یافت.

وی با اشاره به محور سوالات مطرح شده در این جلسه بیان کرد: علت کمبود لاستیک در داخل کشور یکی از سوالات بود که وزیر صنعت در پاسخ به آن اعلام کرد، بخشی از مشکلات صنعت لاستیک ناشی از مسائل و مشکلات ارزی است و همچنین وی بحث انتقال ارز را یکی دیگر از مشکلاتی دانست که موجب کمبود لاستیک در کشور شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: عدم رعایت تعهدات خودرو‌سازان یکی دیگر از سوالات نمایندگان بود که رحمانی در پاسخ به آن گفت که ما یک میلیون ثبت نام خودرو داشته‌ایم و همین اکنون هم برای تحویل ۱۰۰ هزار خودرو مشکل داریم و خودرو در انبار‌ها موجود نیست.

وی تصریح کرد: شرکت‌های خودرو‌سازی خارجی، ایران را ترک کرده‌اند و اکنون خودرو‌یی برای تحویل به مشتری وجود ندارد لذا باید یا خودرو‌ها را تبدیل کنیم یا به نحو دیگری این مشکل را حل کرد.

حجت‌الاسلام حسینی کیا تاکید کرد: خودروسازان در حال حاضر جریمه و سود این پول‌ها را پرداخت می‌کنند لذا باید راه حلی برای این مشکل پیدا کرد که یکی از این راه‌ها آزادسازی واردات خودرو است که وزارت صنعت به شدت با این موضوع مخالفت می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت: وزیر صنعت بیان کرد که تولیدات در شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو حدودا ۳ برابر شده و تلاش می‌کنیم تا مردم را راضی نگه داریم.

انتهای پیام/
اخبار سیاسی،اخبار مجلس