TimTim

سایت خبر خوان

درخواست مردم سیل زده رایگان شدن آب، برق و گاز است

یکشنبه 25 فروردین 98 | 13:19 - irna.ir - 5
تهران-ایرنا-نماینده مردم پلدختر در مجلس، استمهال وام‌ها، اسکان و رایگان شدن آب و برق و گاز تا ثبات زندگی و ساخت سریع زیرساخت‌ها و احیای جاده قدیم پلدختر به خرم آباد را درخواست مردم سیل زده این منطقه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «حمیدرضا کاظمی» در جلسه علنی امروز - یکشنبه‌ - مجلس شورای اسلامی با تشریح شرایط مردم سیل زده در پلدختر از رهبر معظم انقلاب برای صدور دستور حضور نیروهای مسلح، سپاه و ارتش و نیروهای جهادی در مناطق سیل زده قدردانی کرد.
وی با بیان این که اسباب و اثاثیه مردم این شهر در آب است، ادامه‌ داد: گلایه سیلزدگان آن است که بیش از سه هزار نفر حدود 20 ساعت در سیل محاصره بوده و بالای منازل خود هر لحظه غرق شدن خود را ملاحظه می‌کردند و انتظار داشتند که بالگردی برای نجات آنها بیاید که این اتفاق رخ نداد.
نماینده پلدختر در مجلس اظهار داشت: 14 هزار واحد مسکونی در این منطقه تخریب شده و 10 روستا باید جا به جا شود، ارتباط 40 روستا قطع شده است و حدود 15 هزار واحد مسکونی و خانواده‌ بدون اسباب و اثاثیه هستند، 1500 واحد تجاری نیز تخریب و یا دچار خسارت شده‌اند.
کاظمی ادامه داد: خساراتی به تمامی زیر ساخت‌ها به خصوص مسیر پلدختر به خرم آباد و کرمانشاه وارد شده است که به طور کلی این مسیر باز نشده است.
وی همچنین گفت: 15 پل روستایی تخریب شده است، کلیه زیر ساخت‌ها مثل شبکه‌های آب، برق، گاز و تلفن قطع شده است که با کمک مسئولان فعلا وصل است، اما زیر ساخت‌ها از بین رفته است و بیش از 35 روستا تاکنون قطع ارتباط هستند.
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی نیز زمین ها و باغات و مزارع و جاده های بین مزارع از بین رفته است، بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان خسارت به پلدختر وارد شده است.
وی ادامه داد: دغدغه‌ مردم اسباب و اثاثیه شان است که همه در آب است، استمهال وام‌ها و اسکان مردم و رایگان شدن آب و برق و گاز تا ثبات زندگی مردم و ساخت سریع زیر ساخت‌ها و احیای جاده قدیم پلدختر به خرم آباد درخواست مردم است.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، سیل اخیر در کشور، میزان خسارات وارده و چگونگی امدادرسانی به سیل زدگان در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس با حضور وزیران کشور، نیرو، جهاد کشاورزی ، راه و شهرسازی ، رییس سازمان هواشناسی و رییس سازمان امداد و نجات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سیام*9121**3050** 1336

انتهای پیام /*

درخواست مردم سیل زده رایگان شدن آب، برق و گاز است _ سیاسی _ مجلس _ سیاسی.مجلس.سیل98.پلدختر