TimTim

سایت خبر خوان

حاشیه های سیلابی مجلس

یکشنبه 25 فروردین 98 | 13:19 - irna.ir - 4
تهران-ایرنا- سیل اخیر در کشور موجب شد تا قوای مجریه و مقننه باردیگر همدلی و انسجام خود را برای حل مشکلات مردم به نمایش بگذارند. برگزاری جلسه علنی امروز مجلس با حضور چهار وزیر و مسئولان مربوطه نشان داد که حل مشکلات مناطق سیل زده دغدغه اصلی دولتمردان است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، مجلس شورای اسلامی امروز میزبان وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و کشور و همچنین رییس سازمان های مدیریت بحران، امداد و نجات و هواشناسی بود.
مسئولان دولتی در گزارش های خود به نمایندگان مردم از چگونگی امداد رسانی به مردم سیل زده در استان های مختلف، اقدامات انجام شده و از خسارات وارده و کاستی ها و نواقص موجود گفتند.
از ابتدای حضور وزیران در مجلس، نمایندگان با در دست داشتن نامه هایی به سمت صندلی های وزیران رفته و در کنار صندلی های آنان تجمع کردند و از وزیران برای درخواست هایشان امضا می گرفتند.
تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که برای نخستین بار در سال جدید برخی وزیران را دیده بودند ضمن در آغوش کشیدن دولتمردان با آنان دیده بوسی و گفت و گو می کردند.
پس از تجمع نمایندگان در کنار صندلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نادر قاضی پور نماینده ارومیه خواهان دادن تذکری در این موضوع شد و در این باره به جایگاه هیات رییسه مجلس رفت که نهایتا علی لاریجانی رییس مجلس برای دقایقی سخنان اردکانیان را قطع کرد و از نمایندگان خواست که بر صندلی های خود مستقر شوند.
هنگامی که علی اصغر پیوندی رییس سازمان هلال احمر در حال ارائه گزارش خود به نمایندگان بود تعدادی از نمایندگان اصفهان با حضور در کنار صندلی وزیر نیرو با وی به صحبت کردند اما به یک باره فریادهای اکبر ترکی نماینده فریدن و فریدون شهر در پارلمان شنیده شد که اردکانیان را خطاب قرار داده بود، وی نسبت به عملکرد وزرات نیرو درخصوص سدهایی که در اصفهان وجود دارد، معترض بود.
در ادامه برخی از نمایندگان اصفهان تلاش کردند تا این نماینده را آرام کنند و وی را به گوشه ای برده و معاون وزیر نیرو دقایقی را با وی به صحبت پرداخت.
زمانی که وزیر نیرو در پشت تریبون مجلس قرار گرفت تا گزارش خود را ارائه کند، در هنگام سخنرانی وی، بهروز نعمتی نماینده تهران با فریاد خطاب به وزیر نیرو گفت: آقای اردکانیان پس کی می خواهید این کارها را انجام دهید.
بارش های سنگین از روزهای پایانی سال گذشته منجر به وقوع سیل در 24 استان کشور شد؛ در حالی که در موج اول بارش ها، استان های گلستان و مازندران درگیر پدیده سیل شدند، در مراحل بعد استان های واقع در غرب و جنوب غرب کشور عمدتا فارس، لرستان و خوزستان دچار این حادثه شدند.
این در حالی است که با بارش های اخیر احتمال وقوع سیل در برخی نقاط کشور وجود دارد و مدیران ذیربط با مدیریت مخازن سدهای کشور و تخلیه روستاها و شهرهای پایین دست سدها در حال مدیریت بحران و به حداقل رساندن تبعات این پدیده هستند.
قرار بود یکشنبه هفته گذشته تعدادی از مسئولان دولتی در مجلس حضور یابند و گزارشی از آخرین وضعیت کمک رسانی به این مناطق ارائه کنند ولی به دلیل سفر وزیران به مناطق سیل زده این موضوع به جلسه امروز موکول شد.
سیام**9121**1336

انتهای پیام /*

حاشیه های سیلابی مجلس _ سیاسی _ مجلس _ صفحه اول _ سایر _ سیاسی.مجلس.حاشیه.سیل98