TimTim

سایت خبر خوان

زایمان طبیعی و نکاتی که حتما باید بدانید!

سه شنبه 18 دی 97 | 20:27 - niniSite.com - 24
زایمان طبیعی و نکاتی که حتما باید بدانید!

زایمان طبیعی و نکاتی که حتما باید بدانید!

4 ساعت پیش بازدید343
با خودتان فکر می‌کنید که زندگی چقدر زود می‌گذرد بعد درست در روزهای نزدیک به زایمان به طرز عجیبی همه چیز کش می‌آید و انگار زندگی روی دور کند است. یک مطالعه نشان داده است نسبت به 50 سال پیش زایمان زنانی که برای اولین بار باردار شده‌اند به طور متوسط 2.6 ساعت بیشتر طول میکشد. اما این مدت برای ایجاد فضای راحت‌تر و کم دردتر برای مادر باردار است. با هم برخی اتفاق‌ها و نکات مهم نزدیک زایمان طبیعی و در طول زایمان را مرور می‌کنیم.

دفع مدفوع هنگام زایمان

ممکن است شنیده باشید که هنگام زایمان دفع مدفوع اتفاق می‌افتد باید بدانید که این خبر درست است. هرچند ممکن است به نظرتان سخت بیاید اما دفع مدفوع در زایمان کاملا طبیعی است و نشان می‌دهد فشاری که وارد می‌کنید درست است. بدن شما به طور طبیعی راه را برای خروج نوزاد باز می‌کند بنابراین از این موضوع خجالت نکشید.

مجبور نیستید دراز بکشید

در دوران نزدیک به زایمان، زمانی که به لحظه زایمان فکر می‌کنید، چه چیز به ذهنتان می‌رسد؟ یک خانم نیمه خوابیده و عرق کرده، در حالی که فریاد درد می‌کشد؟ خب باور کنید یا نه، شما می‌توانید خودتان موقعیت زایمانتان را مشخص کند. این موقعیت نیمه خوابیده اغلب توصیه پزشک است و اگر در این موقعیت احساس راحتی ندارید می‌توانید با پزشک در مورد تغییر موقعیت به توافق برسید. البته بسته به محدودیت‌هایی که برای تسکین درد وجود دارد ممکن است پیش از مرحله آخر بتوانید چرت بزنید، بایستید، دراز بکشید و ....

جایزه واقعی بعد از تولد است

در صورتی که زایمان طبیعی داشته باشید می‌توانید یک وعده غذایی مناسب را بعد از زایمان داشته باشید و این جایزه‌ای علاوه بر دیدن نوزاد زیبایتان است.

زایمان طبیعی

به برنامه زایمان تاکید نکنید

هیچ چیز به اندازه اصرار به داشتن برنامه زایمان، نمی‌تواند برنامه زایمان را به هم بزند. بهترین زایمان را مادرانی دارند که آرام هستند و یک ایده کلی درباره خواسته‌هایشان دارند و نسبت به هر چیزی واقع بین و قابل انعطاف هستند.

اصلاح بدن اختیاری است

شاید در مورد این که با چه ظاهری کنار پرستار و دکتر قرار بگیرید، تردید داشته باشید. این کاملا قابل درک است اما اصرار به اصلاح تمام بدن ضروری نیست. در ضمن در حالی که شما شکم بزرگی دارید که جلو دیدتان را گرفته است در انجام ندادن این کار مقصر نمی‌داند.

مجبور نیستید نفس نفس بزنید

مشخص نیست مدل نفس نفس زدن هنگام زایمان از کجا آمده است اما لازم نیست نگران باشید و حتما با این مدل نفس بکشید. برخی زنان هنگام زایمان به طور طبیعی نفس می‌کشند، برخی نفس خود را حبس می‌کنند و برخی هم ممکن است به نفس نفس زدن بیفتند. برخی زنان فریاد می‌زنند و این کاملا واکنش منحصر به فرد است.

چیزی برای تمرکز پیدا کنید

بدون شک در صورتی که برنامه زایمان طبیعی دارید و در کلاس‌های مربوط به آن شرکت می‌کنید در این کلاسها حتما به شما گفته شده که در زمان زایمان به یک نقطه کانونی نگاه کنید و در طول انقباض‌ها به آن تمرکز کنید. بدون شک این کار درد زایمان را تا حدود زیادی در شما کاهش می‌دهد.​​​​​​​

زنان متفاوت هستند

سعی کنید به حرف این و آن گوش نکنید، واقعیت این است که هر زنی تجربه یکسانی در زایمان ندارد. ممکن است زنی انقباضات سختی داشته باشد اما درد نداشته باشد اما فرد دیگر احساس کند یک توپ آتش در شکم دارد. بنابراین سعی نکنید از کسی تقلید کنید چون قرار است زایمان شما خاص خودتان باشد.
زایمان طبیعی و نکاتی که حتما باید بدانید!