TimTim

سایت خبر خوان

چه تفاوتی میان نمک صورتی، نمک دریا و نمک تصفیه شده است؟

دوشنبه 26 فروردین 98 | 15:12 - Digikala.com - 8
نمک مشخصا یکی از مهم‌ترین مواد اولیه در تهیه غذا است. انواع نمک‌های موجود در بازار از ترکیب دو ماده ...

چه تفاوتی میان نمک صورتی، نمک دریا و نمک تصفیه شده است؟

تارا قهرمانی ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۵ ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
انواع نمک

نمک مشخصا یکی از مهم‌ترین مواد اولیه در تهیه غذا است. انواع نمک‌های موجود در بازار از ترکیب دو ماده سدیم و کلرید تشکیل شده است. سدیم و کلراین جزو مواد ضروری مورد نیاز برای بدن هستند چراکه در ارسال پیام‌های عصبی به مغز و اعصاب کمک می‌کنند. اکثر نمک‌های موجود در دنیا یا از معادن نمک استخراج می‌شوند یا از تبخیر آب دریا به دست می‌آیند. انواع نمک به شکل‌های مختلف مثل سنگ نمک یا نمک آسیاب شده در سرار دنیا وجود دارد که بیشترین مصرف آن‌ هم برای مزه‌دار کردن غذا است؛ اما مصارف دیگری هم مثل نگهداری از مواد غذایی دارد، چرا که مانع رشد باکتری در محیط می‌شوند.

از طرفی مصرف میزان زیاد نمک برای سلامتی مضر است چون باعث افزایش فشار خون می‌شود. با اینکه تحقیقات نشان داده که کاهش مصرف نمک فشار خون را پایین می‌آورد، اما هیچ شواهدی وجود ندارد که نمک خطر سکته قلبی، مغزی یا مرگ را کاهش می‌دهد. افزایش میزان سدیم در بدن افراد در واقع به دلیل مصرف غذاهای فرآوری شده است؛ ولی اگر شما غذاهای فرآوری نشده مصرف نمی‌کنید مشکلی نیست که کمی نمک به غذای خود اضافه کنید.

نمک تصفیه شده (نمک معمولی)

انواع نمک تصفیه شده

رایج‌ترین نوع نمک که معمولا به شدت تصفیه می‌شود و تمام ناخالصی‌ها و مواد معدنی از آن‌ها گرفته می‌شود. مشکل اصلی نمک تصفیه رطوبت گرفتن و چسبندگی آن است. به همین جهت به آن موادی به نام Anti Caking اضافه می‌کنند که ذرات آن به هم نچسبد. نمک تصفیه شده، با بیش از ۹۷ درصد سدیم تقریبا سدیم خالص است. البته در بسیاری از کشورها به نمک تصفیه شده ید اضافه می‌کنند.

کمبود ید در افراد منجر به کم‌کاری تیرویید، کم‌توانی ذهنی و بسیاری از مشکلات دیگر می‌شود. از این رو، یددار کردن نمک تصفیه شده یک حرکت بزرگ و موفق جهت برطرف کردن کمبود ید در افراد جامعه است که در بسیاری از کشورها انجام می‌شود.

اگر تصمیم دارید که مصرف نمک تصفیه شده یددار را با نمک بدون ید جایگزین کنید، حتما در کنار آن غذاهایی مصرف کنید که منبع خوبی برای دریافت ید هستند؛ مانند ماهی، لبنیات و تخم مرغ.

نمک دریا

نمک دریا چیست

نمک دریا توسط تبخیر آب دریا به دست می‌آید و مانند نمک تصفیه شده همان سدیم کلراید است. اما با توجه به مکانی که از آن به دست آمده و نوع تصفیه آن، معمولا حاوی مواد معدنی مانند پوتاسیم، آهن و زینک است.

هرچقدر که نمک دریا تیره‌تر باشد، میزان ناخالصی و مواد معدنی آن بیشتر است. همچنین با توجه به آلودگی اقیانوس‌، ممکن است نمک دریا با مواد معدنی سنگین مثل سرب همراه باشد. علاوه بر این نمک دریا حاوی میکروپلاستیک‌ (باقی‌مانده ضایعات پلاستیکی) است. پیامدهای وجود میکروپلاستیک‌ها در غذای انسان هنوز کاملا شفاف نشده است اما برخی محققان معتقدند که احتمال خطر آن پایین است.

برخلاف نمک تصفیه شده معمولی، نمک دریا دانه درشت است و معمولا کمتر آسیاب می‌شود. وقتی نمک دریا را بعد از پخت روی غذا می‌ریزید احساس متفاوتی در دهان‌تان خواهید داشت و طعم قوی‌تری با ترکیدن هردانه نمک احساس خواهید کرد. مواد معدنی ناخالصی که در نمک دریا وجود دارد روی مزه آن هم تاثیر می‌گذارد اما این تفاوت را در برندهای مختلف فروشنده نمک دریا بیشتر احساس خواهید کرد.

نمک صورتی هیمالیا

نمک صورتی

نمک هیمالیا از معدن کیهوره پاکستان، دومین معدن بزرگ نمک در جهان می‌آید. نمک هیمالیا معمولا حاوی آثاری از اکسید آهن (زنگ آهن) است و به همین دلیل رنگ آن صورتی است. این نمک رنگی جزو نمک‌های معدنی محسوب می‌شود و حاوی مقادیری کلسیوم، آهن، پتاسیوم و منیزیم است، اما سدیم آن کمتر از نمک تصفیه شده است.

تفاوت اصلی نمک هیمالیا با دیگر انواع نمک در رنگ آن است که می‌تواند جذابیت ویژه‌ای به بشقاب غذا بدهد. با این حال بسیاری از افراد طعم نمک هیمالیا را به دیگر انواع نمک ترجیح می‌هند.

نمک کوشر (نمک حلال)

نمک بدون ید

کوشر به معنای حلال است و این نام را به این دلیل روی آن گذاشته‌اند که عضو مهمی از آشپزی یهودی است. یهودیان اعتقاد دارند که برای حلال کردن گوشت، خون گوشت باید کاملا خارج شده باشد و بافت درشت و فلسی نمک کوشر کمک به خارج کردن خون از گوست کمک می‌کند.

تفاوت اصلی نمک کوشر با نمک تصفیه شده معمولی، درواقع ساختار و بافت فلسی آن است. آشپزان حرفه‌ای در سراسر دنیا، به دلیل درشتی دانه‌‌ها و راحتی استفاده از آن با دست برای پاشیدن روی غذا، نمک کوشر را به نمک‌های دیگر ترجیح می‌دهند. نمک کوشر بافت و طعم متفاوتی در دهان دارد اما اگر آن را در حین پخت به غذا اضافه کنید، تفاوتی از نظر طعم با نمک‌های دیگر احساس نخواهید کرد.

در نمک کوشر از موادی مانند Anti Caking کمتر استفاده می‌شود و اگر به دنبال نمک بدون ید هستید، این نمک ید کمتری نسبت به نمک تصفیه شده دارد. به این نکته هم توجه کنید که یک قاشق چای‌خوری نمک کوشر وزن بسیار سبک‌تری از یک قاشق چای‌خوری نمک تصفیه شده دارد؛ پس هنگام آشپزی از آن‌ها به یک میزان استفاده نکنید چون در نهایت ممکن است غذای شما یا شور شود یا بی‌نمک.

نمک سلتی

نمک سلتی

نمک سلتی یا Celtic Salt نوعی نمک دریا است که بیش از همه در کشور فرانسه محبوب شد. این نمک خاکستری رنگ است و مقداری آب دارد؛ به همین دلیل همیشه مرطوب است. نمک سلتی هم مواد معدنی دارد و اگر به دنبال نمک نمک کم سدیم هستید بهترین گزینه است چراکه حاوی سدیم کمتری نسبت به نمک تصفیه شده است.

تفاوت مزه در انواع نمک

طرفداران غذا و سرآشپزها نمک خوراکی خود را براساس مزه، بافت، رنگ و سهولت در استفاده انتخاب می‌کنند. ناخالصی‌ها مثل وجود مواد معدنی، می‌توانند روی رنگ و مزه نمک تاثیر بگذارند. اندازه آسیاب هم می‌تواند روی چگونگی مزه کردن نمک در دهان تاثیر بگذارد. نمک‌های دانه درشت، مزه قوی‌تر و طولانی‌تری روی زبان داشته باشند. البته این درصورتی است که نمک دانه درشت را روی بشقاب غذای آماده شده بریزید نه هنگام آشپزی.

میزان مواد معدنی

تحقیقات نشان داده است میزان مواد معدنی موجود در انواع نمک باهم متفاوت است. در جدول زیر تفاوت انواع نمک تصفیه شده، نمک هیمالیا، نمک دریا و نمک سلتی را مشاهده می‌کنید.

نمک پتاسیم

همانطور که مشاهده می‌کنید، نمک سلتی کمترین میزان سدیم و بیشترین میزان کلسیوم و منیزیم را دارد. نمک هیمالیا هم دارای میزانی پتاسیم است. به یاد داشته باشید که این اعداد درواقع درصد وجود هرکدام از این مواد در ۱۰۰ گرم نمک هستند؛ یعنی مثلا برای به دست آوردن ۰.۳ منیزیم موجود در نمک سلتی باید ۱۰۰ گرم نمک سلتی مصرف کنید که مقدار بسیار زیادی است! به همین دلیل، منطقی نیست که دلیل انتخاب ما بیشتر بودن املاح معدنی موجود در یک نمک باشد! این مقدار مواد معدنی مفید در برابر آن میزانی که از مصرف غذاها جذب می‌کنید بسیار ناچیز است.

کدام نوع نمک سالم‌تر است؟

انواع نمک

هنوز هیچ تحقیقاتی تفاوت تاثیر نمک‌های مختلف روی سلامتی را باهم مقایسه نکرده است. اما اگر هم چنین تحقیقاتی انجام شود، تفاوت شاخصی پیدا نخواهد کرد. اکثر نمک‌ها مانند یکدیگرند و تشکیل شده از سدیم کلراید و مقدار جزئی مواد معدنی هستند.

مزیت اصلی که در انتخاب نمک فرآوری نشده وجود دارد، اجتناب از افزودنی‌ها و مواد Anti Caking یا ضد چسبندگی است که در نمک تصفیه شده معمولی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: آیا مصرف نمک بیشتر جلوی میگرن و سردرد شدید را می‌گیرد؟

کلام آخر

شاید بتوان گفت نمک پرمصرف‌ترین چاشنی در جهان است. بسیاری از افراد اعتقاد دارند نمک برای سلامتی مضر است اما به این راحتی نمی‌توان این موضوع را گفت. علاوه بر این نمک تصفیه شده رایج‌ترین نوع نمک مصرفی در اکثر کشورها است.

تفاوت‌های کوچکی از نظر مواد غذایی بین انواع نمک وجود دارد، اما واضح است که نمک‌های تصفیه نشده مثل نمک دریا، نمک هیمالیا، نمک سلتی و نمک کوشر، مواد افزدونی کمتری دارند. جدا از میزان مواد افزودنی، تفاوت این نمک‌ها در بافت، اندازه آسیاب و تا حد کمی مزه است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم انواع دیگر نمک خوراکی را نیز امتحان کنید تا بهتر بتوانید نمکی که برای شما مناسب‌تر است را انتخاب کنید.

منبع: Healthline

برچسب‌ها :
دیدگاه شما