TimTim

سایت خبر خوان

واکنش سونی نسبت به خرید Take-Two: این قضیه حقیقت ندارد

پنج شنبه 23 اسفند 97 | 23:35 - gamefa.com - 8
روز گذشته بود که شایعاتی در باب تمایل شرکت سونی به خرید تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive)، شرکت مادر راک‌استار گیمز (Rockstar Games) و توکی گیمز (۲K Games)، در سراسر اینترنت پخش شد.
اخبار
واکنش سونی نسبت به خرید Take-Two: این قضیه حقیقت ندارد

روز گذشته بود که شایعاتی در باب تمایل شرکت سونی به خرید تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive)، شرکت مادر راک‌استار گیمز (Rockstar Games) و توکی گیمز (۲K Games)، در سراسر اینترنت پخش شد. این شایعه از آنجایی قوت گرفت که جوئل کولینا (Joel Kulina) از سازمان Wedbush Securities مدعی شد که سونی در حال مذاکره با تیک-تو برای خرید این شرکت با پولی کاملاً نقد است.

بسیاری از مردم ضمن تعجب از این خبر، آن را یک شایعه دانستند و به تازگی شرکت سونی نیز نسبت به ان واکنش نشان داده و این قضیه را کاملاً منتفی دانسته است. یوجی ناکومورا (Yuji Nakamura)، خبرنگار حوزه‌ی تکنولوژی وب‌سایت بلومبرگ، به تازگی در توییتر خود گفته است که شرکت سونی در خصوص شایعه‌ی خریداری تیک-تو اینتراکتیو به او گفته است که این خبر اصلاً «حقیقت ندارد». توییت ناکومورا به این شرح است:

همه از جمله Wedbush این را می‌دانستند، اما این را به یاد داشته باشید: سونی به من اطمینان داده است که گزارش‌های خرید شرکت تیک-تو اینتراکتیو توسط آن‌ها «حقیقت ندارد».

ــ یوجی ناکومورا (@ynakamura56) 14 مارس ۲۰۱۹

این در حالی است که شرکت تیک-تو اینتراکتیو بارها اعلام کرده است که قصد دارد تا در همه‌ی حوزه‌ها و پلتفرم‌ها حضوری فعال داشته باشد و کسب و کار خود را گسترش دهد. بنابراین زیرمجموعه‌ی سونی شدن، با اهداف آن‌ها همخوانی ندارد.

به همین جهت، همانطور که از ابتدا مشخص بود، این اطلاعات تنها یک شایعه بودند که خیلی سریع نیز تکذیب شدند. بنابراین فکر خریداری تیک-تو اینتراکتیو توسط سونی را از ذهن خود بیرون کنید.

نظرات

 1. ShadoWWolf2 گفت:

  شرکت Take two بسیار ناشر بزرگ و قدرتمند و پولداریه وخریدش به همین راحتی ها نیست.
  به نظرم خوب شد که تکذیب شد چون تجربه عناوین استدیو بزرگ راک استار بر هر گیمری رو هر پلتفرمی جز واجباته Laugh

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 37Thumb up 4Thumb down
 2. Anarchy GoD گفت:

  ولی خدایی شایعه اش هم قشنگ بود. سونی این اجازه رو به راک استار میداد تا به جای مولتی پلیر بیشتر به سینگل پلیر توجه کنه تا مثل Gtav دی ال سی داستانی بازی هاشون رو کنسل نکنن. اینجوری فاصله ی بین انتشار بازی هاشون هم کوتاهتر میشد.

  7Thumb up 32Thumb down
  • electro_pop گفت:

   برفرض سونی راک‌ستارو می‌خرید. همون بازیا برای پلی‌ستیشن منتشر می‌شدن، منتها اول بازی به جای لوگوی راک‌ستار لو‌گوی سونی ظاهر می‌شد. روی کاور بازی‌ام لوگوی سونی رو درج می‌کردن؛ همین.

   21Thumb up 7Thumb down
 3. electro_pop گفت:

  مایکی راک‌ستارو نمی‌خره، اون وقت سونی بیاد راکو بخره!
  بنظرم سونی این شایعه رو فقط برای اینکه ارزش سهامش افزایش پیدا کنه پخش کرد. بر فرضم می‌خرید مگه فرقی‌ام داش تو رد دد: ردمپشن یا گرند ذف اوتو اول بازی لوگوی سونی بیاد؟

  16Thumb up 21Thumb down
 4. postman گفت:

  شایعه بودنش که معلوم بود. ولی این که این قضیه واکنش به شدت مثبت بازار رو در پی داشت و سهام تیک تو رو ۷ درصد و سهام سونی رو هم حدود ۱ درصد بالا برد خیلی جالب بود.

  16Thumb up 4Thumb down
 5. Star1 گفت:

  سونی اگه پول داشت بخش لپ تاپ های وایو رو نگه می‌داشت یا استودیو کوآنتیک دریم رو میخرید که بازیاش مولتی پلتفرم نشه یا Evolution Studios رو تعطیل نمی‌کرد.
  از اول هم گفتم این شایعه رنگ حقیقت نمیگیره.

  18Thumb up 25Thumb down
 6. Vahid333 گفت:

  پس چرا روی پلتفرم pc ردد رو نزده مگه نگفتن میخوان رو همه پلتفرما باشن

  6Thumb up 10Thumb down
 7. Vahid333 گفت:

  ولی اشتباه کرد نخرید سونی و مایکرو نخرن گوگل میخرتش و بدبخت میشیم همه با هم

  5Thumb up 9Thumb down
  • Badboy17 گفت:

   وحید جان حتی اگه گوگل هم به فرض محال چنین کاری کنه احتمال انحصاری شدن بازی کمه گوگل دنبال سود دهی ه و درصد کثیری از سود فروش تو جیب ناشر میره ناشر حتی اگه سونی بود هم بعید بود بازی های راکستار و… رو انحصاری کنه چون از لحاظ سود به ضرر ش تموم میشه حالا گوگل نسل بعد بخواد یه کنسول معرفی کنه که قدمتی مثل play station نداره خیلی بعیده این عناوین رو انحصاری کنه چون هم خودش ضرر میکنه هم سازنده
   کلا دوستان دقت کنید خرید ناشر ها توسط شرکت های مختلف حتما به این معنی نیست که بازی ها برای پلتفرم اون شرکت خاص منتشر بشن

   0Thumb up 0Thumb down
 8. AXEL STONE گفت:

  این در حالی است که شرکت تیک-تو اینتراکتیو بارها اعلام کرده است که قصد دارد تا در همه‌ی حوزه‌ها و پلتفرم‌ها حضوری فعال داشته باشد و کسب و کار خود را گسترش دهد. بنابراین زیرمجموعه‌ی سونی شدن، با اهداف آن‌ها همخوانی ندارد.
  پس دوستان دیگه هیچ وقت خیال بافی نکنید زشته! حتا CDPR و CAPCOM و بتصدا هم نظراتشون همینه

  2Thumb up 0Thumb down
,واکنش سونی نسبت به خرید Take-Two: این قضیه حقیقت ندارد « , گیمفا، وب سایت خبری و تحلیلی بازی‌های رایانه‌ای