TimTim

سایت خبر خوان

نقد فیلم بازگشت مری پاپینز (Mary Poppins Returns), لذت بخش مانند نسخه ی اصلی

جمعه 14 دی 97 | 11:35 - salamcinama.ir - 61

نقد فیلم بازگشت مری پاپینز, Mary Poppins Returns, لذت بخش مانند نسخه ی اصلی

رکس رید
۳ روز پیش - ۲ دقیقه مطالعه
امتیاز منتقد به فیلم :

نقاط قوت این فیلم ، جذابیت ، کارگردانی ، موسیقی فیلم و حتی نقش آفرینی های درخشان در حد و اندازه ی نسخه ی اصلی هستند و کسی که مسئول همه ی اینهاست ، مردی به نام «راب مارشال» است.این فیلم پر است از چیزهای لذت بخش و غیرقابل انتظار که شایسته ی تحسین است.«بازگشت مری پاپینز» آنقدر سبک و واهی است که راهی بجز سقوط ندارد.

ترجمه اختصاصی سلام سینما

برخی منتقدان به اشتباه این فیلم را بازسازی نسخه ی قدیمی والت دیزنی با بازی «جولی اندروز» می دانند اما این فیلم هیچ ربطی به آن ندارد. این فیلم در واقع قسمتی از یک دنباله ی سینمایی است و یک محصول سرگرم کننده ی گزیرگرایانه ی بی آزار است. محصولاتی از این دست و با موضوع مشترک زیاد ساخته شده اند اما فرق «بازگشت مری پاپینز» با آنها این است که استعداد های برجسته ای در آن حضور دارند. نقاط قوت این فیلم ، جذابیت ، کارگردانی ، موسیقی فیلم و حتی نقش آفرینی های درخشان در حد و اندازه ی نسخه ی اصلی هستند و کسی که مسئول همه ی اینهاست ، مردی به نام «راب مارشال» است.

داستان یک پرستار کودک که می تواند پرواز کند و چتری جادویی دارد که مانند یک بادبادک کار می کند ، هیچوقت موضوع مورد علاقه من نبوده اما مارشال که آثاری مانند «شیکاگو» و «در میان جنگل» را به پرده های سینما هدیه داده است ، به خوبی از پس حفظ حس معصومیت و ماجراجویی کودکانه ی موجود در این قصه برآمده است.

دهه ها گذشته و «خانواده بنکس» تغییراتی زیادی به خود دیده است. پدر و مادر خانواده فوت کرده اند و علی القائده «مایکل» و «جین» ، کودکانی که توسط «مری پاپینز» بزرگ شده اند ، اکنون انسان های بالغ هستند که در افسردگی شدید بسر می برند. نقش «جین» را «امیلی مورتیمر» و در بعضی سکانس ها «کارین داتریس»(بازیگر فیلم اصلی) بازی می کنند. «مایکل»(بن ویشاو) نیز اکنون بزرگ شده و در خانه ی پدرش با سه فرزندش در حالی زندگی کردن است. همسر مایکل به تازگی فوت کرده و این موضوع کل خانواده را دچار افسردگی کرده است.

پر واضح است که اکنون زمانی است که «مری پاپینز»(امیلی بلانت) از بالای ابرها بیاید و همه چیز را به روال قبل برگرداند. جولی اندروز که به نظر من به عنوان این پرستار جادویی کمی خشک و خسته کننده بود ، جای خود را به امیلی بلانت داده است. قسط های بانک مایکل عقب افتاده است و نمی تواند سهم الارث خودش که پدرش سالها پیش به او بخشیده را پیدا کند. خانه ی آنها در آستانه ی تصرف توسط دولت است. مری پاپینز می بایست همه ی آنها را نجات دهد اما برای این کار تنها 5 روز زمان دارد.

این فیلم پر است از چیزهای لذت بخش و غیرقابل انتظار که شایسته ی تحسین است. مخصوصا حضور افتخاری «دیک ون دایک» 93 ساله به عنوان «آقای داوس جونیور» که پسر مسن «آقای داوس سینیور» است. مدیر بانکی که در نسخه ی اصلی فیلم نیز بازی کرده بود. و همچنین پایان بندی موزیکال فیلم که با آهنگی از «آنجلا لانزبری» و صدها بالون رنگارنگ که شخصیت ها را بر فراز لندن به پرواز در می آورد. این را می توان نتیجه ی خیال پردازی غنی و درک بالای موسیقیایی راب مارشال دانست. «بازگشت مری پاپینز» آنقدر سبک و واهی است که راهی بجز سقوط ندارد.

منبع : Observer

مترجم : وحید فیض خواه

0

نقدهای مرتبط با این اثر


در صورت تمایل نظر خود را درباره این نوشته بنویسید


نظر سایر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده است
نقد فیلم بازگشت مری پاپینز (Mary Poppins Returns), لذت بخش مانند نسخه ی اصلی