TimTim

سایت خبر خوان

قرمز شدن چشم از علائم بیماری کروناست؟

یکشنبه 17 فروردین 99 | 03:27 - niniSite.com
قرمز شدن چشم از علائم بیماری کروناست؟
قرمز شدن چشم از علائم بیماری کروناست؟

قرمز شدن چشم از علائم بیماری کروناست؟

1 روز پیش بازدید1685
ویروس کرونا اصلی ترین مشکل این روزهای مردم دنیاست. به همین دلیل هر روز خبرهای جدیدی درباره این ویروس خطرناک منتشر می شود. در جدیدترین پژوهشها محققان چینی معتقدند ویروس کرونا می تواند منجر به بروز عارضه چشم صورتی شود و این ویروس از طریق اشک چشم قابل انتقال است.
به گزارش مهر، محققان مشاهده کردند از بین ۳۸ بیمار مبتلا به COVID-19، 12 نفر دارای عارضه چشم صورتی بودند. در دو تن از این بیماران، ویروس کرونا هم در آب چشم و هم در آب بینی شان وجود داشت.
دکتر «لیانگ لیانگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تری گورجز چین، در این باره می گوید: «برخی از بیماران مبتلا به COVID-19 دارای علائم چشمی هستند و ممکن است ویروس کرونا جدید در ترشحات ملتحمه بیماران مبتلا به COVID-19 وجود داشته باشد.»
بیشتر بخوانید چه کسانی ناقلان بدون علامت کرونا هستند؟
 
 
ملتحمه، غشای پوشاننده سفیدی چشم و غشای قسمت داخلی پلک است. به گفته لیانگ، کروناویروس ممکن است به این بخش از چشم بیماران مبتلا به COVID-19 حاد حمله کند.
یعنی اگر فرد چشم‌های آلوده به این ویروس را بمالد و سپس با فرد دیگری تماس داشته باشد یا حتی در زمان معاینه چشم، امکان انتقال این ویروس وجود دارد. هرچقدر شدت بیماری فرد مبتلا به COVID-19 بیشتر باشد، احتمال بروز عارضه چشم صورتی در او بیشتر است.

به جای لنز از عینک استفاده کنید

به همین دلیل محققان تاکید دارند تمام کادر درمانی مراقبت کننده از این بیماران باید علاوه بر لباس، دستکش و کلاه مخصوص، عینک محافظ هم داشته باشند. همچنین توصیه می‌شود افراد باید از تماس با چشم و صورت خودداری و به جای لنزهای تماسی در این دوره شیوع بیماری، از عینک استفاده کنند.
به گفته محققان، باوجودیکه عارضه چشم صورتی یکی از نشانه‌های نادر این بیماری است، اما افراد باید تمامی اقدامات پیشگیرانه را رعایت کنند. عارضه چشم صورتی زمانی روی می‌دهد که عروق خونی چشم متورم می‌شوند و مشخصه آن، قرمزی چشم است.
قرمز شدن چشم از علائم بیماری کروناست؟