TimTim

سایت خبر خوان

تجربه کلاس آنلاین

پنج شنبه 14 فروردین 99 | 13:13 - virgool.io
تجربه کلاس آنلاین
آموزش آنلاین خدمت همیشه استاد سلام

تجربه کلاس آنلاین

مدرسه آنلاین
مدرسه آنلاین


تا چند وقت قبل اگر میگفتیم که در خانه نشستیم و داریم موسیقی یاد میگیریم و یا حتی با دیدن یک فیلم ریاضی را یاد میگیریم این تصور ایجاد میشد که کیفیت آموزش نمیتواند در سطح بالایی باشد. چرا که در لحظه اگر سوالی برایتان پیش می آمد نمیتوانستید بپرسید. یک فیلم از قبل ضبط شده را میدید که باید ذهن نقیض یاب خود را خاموش میکردید تا اگر برایتان سوالی پیش آمد از آن به راحتی بگذرید و تمام و کمال حرف های مدرس خود را بشنوید. امکان تبادل اطلاعات نبود و کلاس حالت رسمی نداشت و مشکلات دیگری که ممکن هست تجربه کرده باشید. ما در استادسلام بستری را فراهم کرده ایم "البته از مدت ها قبل" تا شاگردان و اساتید را در همه جا به یکدیگر وصل کنیم. در بستر کلاس آنلاین.

پس از مدتی تصمیم بر این شد که این بخش را در سطح گسترده تر و وسیع تری به اجرا بگذاریم. تا همه در هر مقطعی با هر رشته و مهارتی بتوانند آموزش آنلاین داشته باشند به همین دلیل به فکر مدرسه آنلاین افتادیم.پس عزم خود را به کار گرفتیم و شروع کردیم.

اینطوری با هر تعطیلی مدارس بنا به آلودگی هوا, تغییر شرایط آب و هوایی, تظاهرت و شرایط اجتماعی جامعه, و .... دیگر مواجه نخواهیم بود. شاگردان میتوانند از خانه آموزش ببینند و کلاس برای هر شاگرد میتواند به منزله تدریس خصوصی باشد. در این صورت جامعه معلمین هم از هر آسیبی در امان هستند و میتوانند با خیالت راحت از منزل تدریس داشته باشند.

بخش مهمی از کیفیت تدریس داشتن خیال آسوده و راحت هست. اینکه در زمان تدریس ذهن نیز همزمان در کلاس حضور داشته باشد.بالعکس این مطلب هم صادق است.شاگرد با خیال راحت بدور از استرس میتواند آموزش ببیند.

تجربه شما از کلاس آنلاین:

سلام وقت بخیر

در اسفندماه ۹۸ باتوجه به تعطیلی مدارس، از مدلهای مختلف برای برگزاری کلاس استفاده کردم (کانال تلگرام، گروه واتساپ، فیلمبرداری از تدریس خودم و ... ) اما کلاسهای آنلاین استاد سلام به چند دلیل از بقیه مدلها بهتر بود که در زیر به تعدادی از مزایای کلاسهای آنلاین اشاره میکنم:

- تعاملی بودن ارتباط بین معلم و دانش آموز

- امکان ارتباط چهره به چهره معلم و دانش آموز

- عدم نیاز به نرم افزار خاص (صرفا داشتن لینک کلاس و اتصال به اینترنت برای شرکت در کلاس کافی است)

- پرسش آنی دانش آموز در هرلحظه از کلاس (البته با اجازه معلم)

- امکان استفاده از پاورپوینت، pdf و فیلم و صدا و ...

- نظارت کامل معلم بر حضور و غیاب دانش آموزان (باتوجه به نام کاربری اختصاصی برای هر دانش آموز)

- نظارت کامل معلم بر روند کلاس و امکان استفاده از دانش آموزان در ارائه درس

- امکان اینکه دانش آموز پای تخته بیاید و سوال حل کند (دقیقا مانند کلاس عادی)

- پشتیبانی سایت نیز، خیلی خوب بود و در اسرع وقت به تمامی سوالات و ابهامات بنده، پاسخ میدادند.

- امکان استفاده رایگان مدارس جهت بررسی امکانات کلاس آنلاین

(البته من تاکنون فقط ۴ جلسه کلاس آنلاین برگزار کردم و ممکن است خیلی از مزایا، قابلیت ها و شاید معایب کلاس آنلاین برای من مشخص نشده باشد. آنچه بیان شد، حاصل تجربه من از همین ۴ جلسه بود.)

عباسی دبیر ریاضی مدرسه نخبگان قزوین

و در موارد دیگر شاهد رضایت اساتید دیگر نیز بودیم که به یک نظر دیگر میپردازیم:

ضمن خسته نباشيد و خدا قوت به پشتيباني سامانه استاد سلام با توجه به تعطيلي طولاني مدارس نظر بر برگزاري كلاس مجازي داشتيم كه سامانه استاد سلام حقيقتا توانست خواسته هاي مدرسه شهيد مصطفي خميني را براورده كند با برگزاري كلاس به تقريبا ١٥٠ دانش اموز كه علاوه بر سادگي ظاهر سامانه خواسته دبير و دانش اموز كامل برآورده شد و يكيار ديگه از پشتيباني سامانه با توجه به مشعوليت فراوان باحواصله و سريع انجام خدمات نمودين كمال تشكر دارم

آقای علی نورایی مدیر دبیرستان مصطفی خمینی روستای هلر جزیره ی قشم

اگر تا کنون از کلاس آنلاین استفاده کرده اید تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای برگزاری کلاس آنلاین و یا مدرسه آنلاین اگر سوالی دارید همین جا بپرسید تا تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم.

تجربه کلاس آنلاین