TimTim

سایت خبر خوان

راهنمای خرید مبل

دوشنبه 7 مهر 99 | 02:27 - niniSite.com
راهنمای خرید مبل
راهنمای خرید مبل

راهنمای خرید مبل

1 روز پیش بازدید245

مبل راحتی یا مبل استیل قصد خرید کدام یک از این دو محصول متمایز را دارید. شما اگر طرفدار دکوراسیون های مدرن و ساده هستید باید مبل راحتی را به منزل خود مهمان کنید و اگر قصد دارید یک دکوراسیون اشرافی و لوکس را به تصویر بکشید باید از مبل های استیل دیدن کنید. مبل های استیل زرق و برق بیشتری نسبت به مبل های راحتی دارند و استر متفاوتی برای دیزاین کردن آن عموماً استفاده می شود. همچنین چوبی که برای مبل های استیل استفاده می شود با چوبی که برای کلاف مبل راحتی به کار گرفته می شود بسیار متفاوت است. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا برخی از این آیتم ها را که سبب تمایز بین مبل راحتی و استیل می شود را با شما عزیزان در میان بگذاریم پس با ما همراه باشید.

تم رنگی مبل راحتی و مبل استیل

 اولین آیتمی که به صورت بصری این وجه تمایز را به رخ می کشد تم رنگی است که برای مبلمان در نظر گرفته می شود. همان طور که می دانید دنیای مدرن امروز سرشار از رنگ است و از هر رنگی می توان برای مبلمان اسپرت و راحتی استفاده کرد. بدون شک بسیار این مهم را مشاهده کرده اید که مبلی با کاناپه های طوسی و مبل های تکی صورتی، سبز و یا هر رنگ شاد دیگری دیزاین شده است. این مهم برای مبل های راحتی بسیار مشاهده می شود. انتخاب رنگ امری است که باید سازگار با دکوراسیون داخلی منزل شما دنبال شود تا ایده پردازی شما بسیار شیک و لوکس به تصویر کشیده شود. از سوی دیگر شما می توانید برای خرید مبل استیل به ساختار داخلی منزل خود توجه داشته باشید. بر فرض اگر شما از کنسول به جای پارتیشن استفاده کرده اید یا به جای شلف های دیواری از آینه های دیوار کوب کمک گرفته اید باید به شما بگویم سبک ایده پردازی شما به مبل استیل بسیار نزدیک است. مبل های استیل عموماً با چوب های طبیعی و استرهای ساتن و براق دیزاین می شود. به کار گیری رنگ طلایی برای دسته، پایه و تاج مبل استیل از مهم ترین مولفه های است که برای این مبل مد نظر قرار داده می شود.

استر رویه مبل راحتی و مبل استیل

 همان طور که می دانید استر رویه مبل راحتی با مبل های استیل بسیار تفاوت دارد. این مهم نه تنها در رنگ که در جنس این محصول بسیار تاثیر گذار است. رنگ های تیره عموماً برای مبلمان راحتی کاربرد دارد البته برای مبل های استیل در برخی مواقع رنگ سرمه ای یا قرمز تند نیز به منظور درخشش و نمایش بیشتر استفاده می شود. جنس استر مبل راحتی در بیشتر مواقع ضخیم است و مبل های استیل از استرهای ظریف عموماً بهره گرفته اند. شما می توانید بسته به سبکی که در منزل از آن پیروی می کنید تم رنگی محصول خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای خرید مبل های استیل می توانید رنگ صدفی، کرمی، طلایی، سفید و سایر رنگ های روشن دیگر را مد نظر قرار دهید. انتخاب استر رویه مبل راحتی نیز بسیار دنیای متفاوتی دارد و دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است. رنگ استر، جنس استر و گل آرایی یا ساده بودن آن پارامترهای است که در زمان خرید به سلیقه شما برای انتخاب منتهی می شود.

متریال ساخت مبل راحتی و مبل استیل

 مبل راحتی و مبل استیل از متریال های متمایز در راستای آماده سازی بهره گرفته اند. این مهم بدان معنی نیست که مبل های استیل کیفیت بهتری نسبت به مبل های راحتی دارند در ادامه منظور خود را از این وجه تمایز بازگو می کنیم. به عنوان مثال برای آماده سازی مبل های استیل شاید از نوارهای پارچه ای طلایی ریشه دار استفاده شود که اصلا کاربردی برای مبل های راحتی ندارد. یا شاید از جک و فنری برای مبل های راحتی به منظور تبدیل شدن آن به تخت خواب استفاده شود که برای مبل های استیل کاربرد چندانی ندارد. در یک نگاه مشترک می توانیم به کلافی که برای این دو مبل استفاده می شود گوشه چشمی داشته باشیم. مرغوبیت کلاف مانع از شکستن کار در طی گذر زمان می شود و سبب می شود کار شما با دوام و طول عمر بیشتری به فعالیت خود ادامه دهد. از سوی دیگر اسفنجی که برای این دو کار استفاده می شود به هیچ عنوان در طی گذر زمان نشست پیدا نمی کند و افت آن سبب بد فرم جلوه دادن مبل نمی شود. شما می توانید از مبل های راحتی و استیل با کیفیت تا سالیان سال بهره بگیرید.

کلام آخر پیرامون خرید مبل راحتی و مبل استیل

مبل های استیل عموماً به صورت هفت نفره و یا نه نفره طراحی و ساخته می شود که از دو کاناپه، دو مبل تکی و دو صندلی تکی در این راستا استفاده می شود. حال آنکه مبل های راحتی سبک طراحی بسیار متمایزی را از آن خود کرده است. شما می توانید مبل ال، مبل تخت خواب شو، مبل نیم دایره و سایر شکل های دیگر را در زمان خرید مبل راحتی تجربه کنید. دنیای مدرن امروز می طلبد که از مبل راحتی در فضای داخلی منزل مثل اتاق نشیمن و یا اتاق کار استفاده شود و مبل های استیل را برای دیزاین کردن اتاق پذیرایی مد نظر قرار داد. شما می توانید بسته به مساحتی که در منزل در اختیار دارید مبل راحتی، استیل و یا حتی میز نهار خوری خود را به صورت ست خریداری و مورد استفاده قرار دهید. ساختار مبل ها بسته به مساحتی که در اختیار دارید تغییر می کند. شما می توانید برای خانه ویلایی خود یک مبل ال دوازده نفره خریداری کنید یا اینکه یک مبل ال چهار نفر ه را برای اتاق نشیمن خانه آپارتمانی خود مد نظر قرار دهید. امید است مطالب ارائه شده در راستای معرفی و شناخت بیشتر مبل راحتی و مبل استیل مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و شما نیز از این پس با شناخت بیشتری دست به انتخاب بزنید.

 

راهنمای خرید مبل