TimTim

سایت خبر خوان

یک مقام پلیس: تریاک‌ها ناخالصی زیادی دارند

پنج شنبه 6 تیر 98 | 17:22 - bartarinha.ir - 3
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: در بعضی موارد حتی تا ۸۵ درصد در تریاک ناخالصی وجود دارد که این امر برای سلامتی معتادان ضرر مضاعف دارد.

خبرگزاری فارس: سرهنگ علی‌رضا دلیری، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: در حوزه کشفیات، طی ۱۱ سال اخیر، سال‌های ۹۶ و ۹۷ جزو سال‌های پر کشف بوده است، طی سه ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم که بیشترین آن تریاک بوده است.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه‌های تخلیه انرژی جوانان فراهم شود تا از ابتلا آنان به اعتیاد کاسته شود، بیان کرد: آمارهای مربوط به اعتیاد مبنای دقیقی ندارند و نمی‌توان به طور قاطع تعداد افراد معتاد را اعلام کرد.

دلیری تصریح کرد: در بعضی موارد حتی تا ۸۵ درصد در تریاک ناخالصی وجود دارد که این امر برای سلامتی معتادان ضرر مضاعف دارد و این امر علت روی آوردن معتادان به مواد بسیار خطرناک دیگر شده است.

وی سن بیشترین افراد مصرف کننده دستگیر شده را را در محدوده سنی ۳۰ تا ۳۵ سال با ۲۳ درصد از کل دستگیری‌ها اعلام کرد و ادامه داد: محدوده سنی بین ۳۵ تا ۴۰ سال ۲۰درصد، محدود ۴۰ تا ۴۵ سال نیز ۱۵ درصد و محدوده سنی ۱۵ تا ۲۰ سال یک‌درصد از کل دستگیری‌ها را شامل می‌شوند.

پلیس،تریاک